Tydzień Otwarty w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

2015-10-09

Z okazji rozpoczęcia nowego Roku Akademickiego 2015/2016 Uniwersytet Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach w ramach Tygodnia Otwartego.

W dniach 19 – 23 października 2015 r. Uniwersytet Trzeciego Wieku przygotował  prawie 40 różnych aktywności, począwszy od wykładów otwartych, poprzez warsztaty praktyczne i spotkania z ekspertami, a skończywszy na marszu Nordic Walking i wycieczce rowerowej.

Będą to zajęcia językowe (angielki, hiszpański, niemiecki, francuski, włoski, rosyjski, ukraiński), kluby zainteresowań (Klub Literacki, Klub Muzyki Poważnej, Klub Krytyki Teatralnej), wykłady o Dubaju, Australii i baśniach, warsztaty z psychologii, filozofii, coachingu, kreatywnego myślenia, ekspresji twórczej, finansów, informatyki, cyberturystyki, prawa, partycypacji społecznej, decoupage, rysunku, komunikacji społecznej, języka migowego, a także zajęcia sportowe: joga, fitness i spotkanie z dietetykiem.

Ponadto, w ramach Tygodnia Otwartego, każdy, kto odwiedzi WSH będzie mógł skorzystać z wyjątkowej oferty w naszej stołówce: kawa i herbata będzie kosztowała jedynie złotówkę, a pełny obiad 9 zł.

Wstęp na zajęcia w ramach Tygodnia Otwartego tylko z wejściówką, która jest do odebrania bezpłatnie w biurze UTW (ul. Kilińskiego 43, Sosnowiec) już od 7 października, aż przez cały czas trwania Tygodnia Otwartego.

HISTORIA

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wyższej Szkole Humanitas rozpoczął swą działalność w lutym 2008 roku. Już w pierwszym roku działalności nasz UTW liczył blisko 200 słuchaczy, a w 2011 roku liczba słuchaczy wzrosła do ponad 500. Słuchacze UTW w WSH mogą uczestniczyć w licznych zajęciach organizowanych w formie: wykładów, warsztatów, klubów zainteresowań i spotkań w ramach Klubu Seniora. Organizowane są także wycieczki i wspólne wyjścia do kina czy teatru. Opłata semestralna to tylko 50 zł.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress