Tytuł honorowego Profesora Oświaty

2015-10-14

Jak co roku, z okazji Dnia Nauczyciela, na wniosek Kapituły do Spraw Oświaty , Minister Edukacji Narodowej przyznał tytuł honorowego Profesora Oświaty.

Tym wyjątkowym wyróżnieniem ,w bieżącym roku szkolnym jako jedyna nauczycielka w Sosnowcu, uhonorowana zostanie mgr Bogusława Żak – nauczycielka II LO im. E. Plater w Sosnowcu nauczająca języków :łacińskiego i greckiego, podstaw przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce.

Aby otrzymać tytuł honorowy Profesora Oświaty należy wyróżnić się wysoką jakością pracy dydaktycznej, pozytywnym oddziaływaniem na nauczycieli, wysokim poziomem kultury pedagogicznej. Ponadto należy wykazać się dorobkiem zawodowym, potwierdzonym Medalem Komisji Edukacji Narodowej . Pani Bogusława Żak, za swą pracę pełną inicjatyw świadczących o jej niezwykłej kreatywności ,otrzymała wiele nagród i odznaczeń m.in.: Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej I i II stopnia ,Nagrodę Kuratora Oświaty , Medal Komisji Edukacji Narodowej.

W karierze zawodowej Pani Bogusława Żak wyróżniła się znaczącą liczbą laureatów i finalistów Olimpiad: Języka Łacińskiego, Przedsiębiorczości, Wiedzy Ekonomicznej, Wiedzy o Finansach. Niewątpliwym sukcesem nauczycielki było wytypowanie przez MEN 7 uczniów reprezentantów Polski na Międzynarodowy Konkurs Cyceroński we Włoszech w Arpino, wygrany przez ucznia II LO Plater w roku 1989.

Pani Bogusława Żak w pracy wychowawczej odznaczała się dużym zaangażowaniem. W rozwoju swoich uczniów stosowała grecką metodę wychowania ‘’kalokagatii’’, łączącą kształcenie nie tylko ducha i umysłu, ale również ciała. Stąd umożliwienie wychowankom rozwijania sprawności i umiejętności fizycznych na różnych zajęciach. Dobra współpraca z rodzicami, zaangażowanie w problemy wychowanków, umiejętne kierowanie ich predyspozycjami i talentami , to jedynie elementy codziennej pracy wychowawczej nauczycielki, dzięki którym zapisała się w pamięci naszych absolwentów jako niezapomniany wychowawca.

Dzieląc się z innymi nauczycielami swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym , Pani Bogusława Żak ubogacała grono pedagogiczne w nowe doświadczenia. Ponadto pracowała z zespołem autorskim przygotowującym arkusze maturalne z języka łacińskiego w OKE w Jaworznie.

Uroczyste nadanie tytułów honorowych Profesora Oświaty, wzorem lat ubiegłych, jest planowane podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej . Pani Profesor serdecznie gratulujemy prestiżowej nagrody i wyjątkowego wyróżnienia!

Informację nadesłała Iwona Milcarz-nauczyciel matematyki w II LO im. E.Plater.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress