Wybierasz się do Holandii?

2015-10-13

Planujesz wyjazd do Holandii? Zamierzasz podjąć pracę w tym kraju? Nie wiesz jak upewnić się czy Twój przyszły pracodawca jest uczciwy? Po czym poznać profesjonalnych pośredników? Jak zabezpieczyć się na wypadek kłopotów za granicą? Gdzie w Holandii szukać pomocy?

Fot.WSB

22 października 2015 o godz. 12.45 do Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej (Audytorium D, ul. Cieplaka 1c). W ramach programu „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa, praca w Holandii” na Uczelni gościć będą przedstawiciele Policji holenderskiej. Wizyta będzie częścią programu realizowanego na terenie garnizonu śląskiego. Inicjatywa jest efektem współpracy Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji z Policją w Holandii.

Głównym elementem akcji są działania prewencyjne ukierunkowane na zapobieganie handlowi ludźmi oraz przestępstwom towarzyszącym temu zjawisku.  Skierowane są one przede wszystkim do osób chcących wyjechać do pracy lub w celach turystycznych do Holandii.

Do uczestnictwa w spotkaniu zapraszamy szczególnie młodzież ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, studentów, osoby bezrobotne oraz nauczycieli i pedagogów. Praktycy zajmujący się na co dzień problematyką handlu ludźmi na terenie Holandii przedstawią informacje w jaki sposób zabezpieczyć się i zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom za granicą.

W skład delegacji holenderskiej, która gościć będzie w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej wchodzą:

- Irena de Ruig – koordynator projektu, Biuro Współpracy Międzynarodowej Policji, garnizon Oost Nederland;

- Sietska Johannes, Wydział do Walki z Handlem Ludźmi i Przestępczością Migracyjną,garnizon Haaglanden;

- Hanna Mongard, organizacja pozarządowa Fairwork.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress