XI Forum Bibliotekarzy

2015-10-09

Już po raz 11 odbyło się Forum Bibliotekarzy Samorządowych Powiatu Będzińskiego. Tym razem po raz pierwszy miejscem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Psarach.

Jest to taka tradycja, gdzie spotykają się bibliotekarze samorządowi za całego Powiatu Będzińskiego i woj. śląskiego.

-  mówi Krzysztof Malczewski, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Forum poruszyło ważny temat, jakim jest rola bibliotek w społecznościach lokalnych, to także doskonały czas na rozmowy i dyskusje.

Wymiana doświadczeń z różnych bibliotek to ogromna korzyść dla naszych mieszkańców.

- dodaje Sebastian Szaleniec, pełnomocnik prezydenta Będzina.

Którzy gminną bibliotekę odwiedzają bardzo chętnie, jak podkreśla dyrektorka, staramy się nadążać za trendami. To dla czytelników oprócz chwytliwych nowości ,audiobooków, czy ebooków jest aż 50 tytułów z serii dużej litery.

Książki bardzo poszukiwane przez czytelników, bo niektóre książki są nieprzyjaźnie wydane, tutaj np. problemem jest mała czcionka, taki skondensowany druk. Duża litera to wspaniała seria, tyle tylko, że dość droga i nie wszystkie biblioteki mogą sobie na to pozwolić.

- zaznacza Helena Warczok, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach.

Goście i przyjaciele biblioteki przyznali jednogłośnie, że do biblioteki w Psarach będą chętnie wracać i czerpać inspiracje, bo oferta przygotowana dla młodszego i starszego czytelnika sprawdza się na pewno.

Biblioteka powoli staje się takim trzecim miejscem, miejscem otwartym, miejscem spotkań, gdzie ludzie mają okazję realizować swoje pasje, zainteresowania, oraz po prostu mogą się spotkać z innymi.

- przyznaje Agnieszka Wąs, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławkowie.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress