14-latka potrącona na pasach

2015-11-25

28 kolizji i 2 wypadki to bilans poniedziałku na drogach Sosnowca, wśród odnotowanych przez policjantów zdarzeń znalazło się również potracenie 14-latki. Nastolatka wpadła pod nadjeżdżające Daewoo Matiz. Sosnowieccy funkcjonariusze zostali wezwani również do wypadku na wiadukcie nad ul. Mieroszewskich gdzie zderzyły się trzy samochody.

Od wczesnych godzin rannych do Dyżurnego napływały zgłoszenia o kolizjach do jakich dochodziło na terenie całego miasta. Kierowcy najwidoczniej nie wzięli pod uwagę faktu, że padający wieczorem deszcz, stopniowo zamarzający na skutek spadającej temperatury spowoduje, że jezdnie będą bardzo śliskie. Około godziny 17 do komendy wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu na przejściu dla pieszych 14 -letniej dziewczyny do jakiego doszło na ul. Wojska Polskiego. Na miejscu okazało się, że, jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący Daewoo Matiz 52-letni mężczyzna nie zachował należytej ostrożności i potrącił pieszą na pasach. Na szczęście prędkość pojazdu nie była duża, więc dziewczynka nie doznała poważniejszych obrażeń. Została przewieziona do szpitala, gdzie pozostawiono ją na obserwacji. Również w pozostałych zdarzeniach nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, jednak sama liczba kolizji do których doszło w dniu wczorajszym jest zatrważająca.

-czytamy w policyjnym komunikacie.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w tym przejściowym okresie, kiedy jeszcze nie widać śniegu, ale już zdarza się, że jezdnie są bardzo śliskie- zwłaszcza w godzinach porannych.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress