2 miliony wracają do miasta

2015-11-25

Dwie kolejne inwestycje z unijnym dofinansowaniem. Tym razem Urząd Marszałkowski przyznał środki na przebudowę sosnowieckiej ulicy Wojska Polskiego wraz z budową sygnalizacji świetlnej w rejonie skrzyżowania z ulicą Kalinową oraz przebudowę przejścia podziemnego przy ulicy 3-go Maja. W obu przypadkach dofinansowanie to 85 proc. wartości inwestycji.

Fot. Maciej Łydek, UM Sosnowiec

Na zakończoną przebudowę ul. Wojska Polskiego wraz z budową sygnalizacji świetlnej w rejonie skrzyżowania z ul. Kalinową miasto otrzymało 1,1 mln zł.

W ramach tego zadania wybudowaliśmy dwie zatoki autobusowe, co pozwala wreszcie na bezpieczne zatrzymywanie się autobusów w tym miejscu. Przebudowane zostały perony tramwajowe, a także przejście dla pieszych, które jest teraz wyposażone w sygnalizację świetlną. Powstał również fragment ścieżki rowerowej.

- mówi Wojciech Guzik, naczelnik Wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym.

Przebudowę przejścia podziemnego przy ul. 3-go Maja, która kosztowała 900 tys. zł ukończono miesiąc temu. Dofinansowanie w wysokości 85 % oznacza, że miasto otrzyma zwrot w wysokości 770 tys. zł. Zakres prac obejmował remont posadzki, ścian, schodów, które wyłożono granitowymi płytami, a całość zadaszono w podobny sposób jak przejścia podziemne w ciągu ulicy Piłsudskiego.

Podziemna droga pod ulicą 3-go Maja budziła strach i była naprawdę paskudna. Nie wspomnę o tym, że osoby poruszające się na wózkach nie miały szansy z niego skorzystać. Teraz do dyspozycji będą miały specjalne platformy, które pozwolą na bezproblemowe przedostanie się na drugą stronę ulicy.

- podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Prezydent Sosnowca zapewnia, że środki, które wrócą do miejskiej kasy zostaną spożytkowane na kolejne inwestycje mające na celu poprawę infrastruktury drogowej w mieście.

Jest jeszcze sporo do zrobienia w tym temacie dlatego każde dofinansowanie jest dla nas na wagę złota. Na pewno tych środków nie zmarnujemy.

- zaznacza prezydent Chęciński.

Przypominamy, że pod koniec października Urząd Marszałkowski podjął decyzję o dofinansowaniu drugiego etap prac przy przebudowie skrzyżowania ul. Narutowicza–Wawel–Klimontowska. Głównym punktem tej części prac była dobudowa pasa przy wylocie ulicy Klimontowskiej do skrzyżowania Wawel/Narutowicza. 85 proc. dofinansowanie w tym przypadku wyniosło 329 tys. Wcześniej unijne środki pokryły 85 proc. prac przy pierwszym etapie inwestycji, której wartość wyniosła 3,6 mln zł.

 źródło:UM Sosnowiec

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress