Baterie też trafią do kosza

2015-11-13

Weź na mecz dobrą energię i… zużyte baterie! Na niedzielnym meczu koszykarzy MKS-u Dąbrowa Górnicza każdy kibic będzie mógł pozbyć się niepotrzebnych baterii i wyrzucić je do specjalnego pojemnika. Za odpowiednie składowanie odpadów na fanów czeka w zamian ekologiczna torba na zakupy.

Fot: MKS Dąbrowa Górnicza / Adrianna Antas

Zbiórkę baterii we współpracy z MKS-em Dąbrowa Górnicza organizuje Fundacja Zielona Perspektywa, a wspierają ją ALBA Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz dąbrowski Miejski Zakład Gospodarowania Odpadami.

Zamień śmieci na torbę!

Przed meczem każdy kibic, który w niedzielę wybierze się do Hali Centrum, będzie miał okazję wyrzucić do umieszczonego w holu specjalnego pojemnika niepotrzebne baterie. Baterie to odpady, których nie powinno się wyrzucać „na śmietnik”, nie nadają się też do segregacji w ogólnodostępnych kontenerach. Teraz zadbać o środowisko można więc… przy okazji, po prostu idąc na mecz.

A za proekologiczną postawę na fanów MKS-u czeka nagroda. Pierwsze trzysta osób, które wezmą udział w akcji, otrzyma bowiem ekologiczną torbę na zakupy.

Informację nadesłał Damian Juszczyk.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress