Inauguracja Uniwersytetu Licealisty

2015-11-12

W dniu 6 listopada 2015 roku w Sali Rady Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Licealisty.

W elitarnym gronie przyjętych do programu znalazło się aż czworo uczniów naszego liceum – Natalia Lewoniuk, Kamila Kuśpiel, Aleksander Jaworski i Marek Ponikowski. Sprostali oni wysokim wymaganiom rekrutacyjnym i uzyskali wysoki wynik w teście wstępnym. Po uroczystym pasowaniu ich na studentów odebrali z rąk prof. dr hab. n. farm. Stanisława Boryczki-Dziekana Wydziału indeksy.

Po wysłuchaniu gratulacji złożonych przez Prezydenta Miasta Sosnowca zgromadzeni goście wysłuchali wykładu inauguracyjnego dr n. przyr. Tomasza Locha pt.: „Od leków rekombinowanych do terapii genowej”. Po wykładzie rozpoczęło się zwiedzanie kampusu uczelni, zapoznanie z metodami prowadzenia ćwiczeń, wyposażeniem sal i spotkania
z nauczycielami akademickimi.

Już niedługo Natalię, Kamilę, Aleksandra i Marka czeka rozpoczęcie zajęć w Katedrze i Zakładzie Podstawowych Nauk Biomedycznych, Katedrze i Zakładzie Chemii Organicznej oraz Zakładzie Biotechnologii i Inżynierii Genetycznej.

Naszym studentom życzymy sukcesów w nauce.

Informację nadesłała mgr Iwona Milcarz-nauczyciel matematyki II LO im. E.Plater w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress