Kładka na Naftowej do remontu

2015-11-19

Długo wyczekiwany remont kładki dla pieszych nad torami kolejowymi prowadzącej od ulicy Wspólnej i Kościelnej do osiedla Naftowa w przyszłym roku wreszcie dojdzie do skutku.

Fot. UM Sosnowiec

W drugim przetargu wyłoniono firmę Banimex z Będzina, która przeprowadzi prace za kwotę nieco ponad 1,3 mln zł.

Pierwszy przetarg unieważniliśmy, gdyż jedyny oferent wycenił planowany przez nas remont na ponad 4 mln zł. Uznaliśmy, że to zawyżona kwota i jak widać mieliśmy rację .

– podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Tym razem wpłynęły dwie oferty. Oprócz będzińskiego Banimexu swoją przedstawiła jeszcze firma Armex z Sosnowca. Ostatecznie wybór padł na firmę z Będzina.

Zakres prac I etapu obejmuje remont schodów przy ul. Naftowej, schodów prowadzących do targowiska, dojście od strony ul. Naftowej – wykonana zostanie pochylnia oraz wyremontowany będzie chodnik oraz instalację LED-owego oświetlenia na kładce jak również przebudowę sieci teletechnicznej. Prace mają się zakończyć w kwietniu 2016 roku.

Planujemy remont całej kładki, ale z II etapem wstrzymamy się do czasu unijnego dofinansowania. Całość, wraz z I etapem jest zapisana w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, które zakładają budowę i rozbudowę małych węzłów przesiadkowych i łączących je ścieżek rowerowych.

 – dodaje prezydent Chęciński.

źródło:UM Sosnowiec

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress