Lodowisko pod sosnowieckim magistratem

2015-11-03

Każdego roku wiele miast w naszym regionie w okresie zimowym oferuje swoim mieszkańcom możliwość skorzystania z sezonowych lodowisk na świeżym powietrzu. W tym roku „poślizgać” będzie się można również w pod sosnowieckim magistratem.

Fot: UM w Sosnowcu

Lodowisko ma być czynne już w połowie grudnia i zostanie usytuowane na parkingu przed Urzędem Miejskim.

Chcemy, aby lodowisko było dostępne dla mieszkańców od połowy grudnia aż do końca lutego. Jeśli będzie cieszyło się popularnością, a warunki pogodowe na to pozwolą, być może będzie otwarte do końca marca. To będzie obiekt spełniający wszystkie standardy oraz wymogi dotyczące bezpieczeństwa użytkowania.

– wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Za wynajęcie lodowiska miasto zapłaci 90 tys. zł. Wstęp będzie płatny, ale jak podkreśla prezydent Arkadiusz Chęciński, kwoty mają być symboliczne.

Będą to niskie kwoty, tak aby z lodowiska mogło korzystać jak najwięcej osób, oczywiście dla rodzin wielodzietnych, seniorów oraz dzieci przewidujemy jeszcze niższe ceny. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak spodoba się ten pomysł mieszkańcom naszego miasta, jeśli wszystko wypali, być może w przyszłym roku zdecydujemy się na zakup lodowiska

 – podkreśla prezydent Chęciński.

Podobnie jak w poprzednich latach odkryte lodowisko powstanie również w Zagórzu, gdzie będzie można poślizgać się na Białym Orliku przy Placu Papieskim (ul. 11 Listopada).

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress