MKS Będzin S.A. partnerem Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej

2015-11-06

W Będzinie podpisano Porozumienie o Współpracy Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej z Miejskim Klubem Sportowym Będzin S.A.

Fot. Wojtek Borkowski

Fundacja Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej została założona w 2010 roku z myślą o poprawie ochrony zdrowia osób cierpiących na nowotwory krwi i choroby pokrewne. Fundacja poprzez rozpowszechnianie idei „Podaruj innym cząstkę siebie” dąży do promowania i spopularyzowania wiedzy dotyczącej krwiodawstwa, krwiolecznictwa oraz przeszczepu szpiku kostnego.

Patronką Fundacji jest Agata Mróz-Olszewska, była znakomita siatkarka, która przechodziła chorobę jeszcze grając, urodziła dziecko chorując. Stąd nasz związek z siatkówką.

 - mówił Edward Długaj, prezes Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej.

Od pięciu lat wspomniana Fundacja współpracuje z wieloma żeńskimi klubami siatkarskimi na terenie całego kraju. 30 października do tego zaszczytnego grona dołączył nasz klub, którego celem jest propagowanie  zdrowego i aktywnego trybu życia oraz działań promujących program ochrony zdrowia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. MKS Będzin S.A. jest pierwszym męskim klubem siatkarskim współpracującym z Fundacją Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej.

-Mam nadzieję, że dzięki tej współpracy uda nam się pomóc w zbudowaniu dojrzałego, odpowiedzialnego, a zarazem wrażliwego społeczeństwa, niosącego bezinteresowną pomoc wszystkim tym, którzy jej potrzebują.

 - podkreślił Mariusz Korpak, Prezes Klubu.

Celem współpracy będzie m.in. organizowanie oraz promowanie akcji społecznych i prospołecznych (np. krwiodawstwa) wśród kibiców zasiadających na trybunach podczas meczów naszego klubu.

Zamierzamy również wspierać takie działania w szkołach, gdyż  chcemy uświadamiać osoby wchodzące w dorosłe życie o znaczeniu udzielania pierwszej pomocy oraz o istocie krwi w naszym życiu.

 - podsumował prezes Długaj.

źródło:UM Będzin

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress