Nowy libero MKS-u Będzin

2015-11-26

Sztab trenerski MKS-u Będzin ma do swojej dyspozycji nowego libero. To 18-letni Paweł Stysiał, który w zespole będzie występował z numerem 15.

Fot. Wojtek Borkowski

Teraz sztab szkoleniowy MKS-u ma na pozycji libero duże pole manewru. Niedawno do Bartosza Kaczmarka dołączył Dawid Żłobecki, a w ostatnim meczu z warszawską Politechniką w czerwonej koszulce wystąpił Jakub Peszko.

Paweł jest jednym z najzdolniejszych libero, w tej kategorii wiekowej, w Polsce. Zgłosił się do nas z pytaniem, czy może przyjechać na testy? Od kilku trenerów usłyszeliśmy dobre opinie na jego temat, więc postanowiliśmy dać mu szansę. Na testach wypadł bardzo pozytywnie, dlatego też został z nami.

przekazał Tomasz Wasilkowski, trener MKS-u.

Paweł Stysiał poznawał podstawy siatkówki w Ludowym Zespole Sportowym Gniewko Gniewkowo, a w rozgrywkach ligowych zadebiutował jako zawodnik MSPS Inowrocław. Największe sukcesy osiągał jednak w barwach Chemika Bydgoszcz, zdobywając z nim Mistrzostwo Polski Młodzików w Siatkówce Plażowej oraz Mistrzostwo Polski Kadetów. Nasz nowy nabytek, mierzący 183 cm wzrostu, posiada na swoim koncie także Wicemistrzostwo Świata Szkół Gimnazjalnych.

Paweł Stysiał nie ukrywał radości z możliwości treningów w naszym klubie i zadomowienia się w nim na dłużej.

W zespole panuje super atmosfera, zawodnicy i trenerzy przyjęli mnie bardzo miło.Na pewno chcę się tutaj dalej rozwijać, uczyć i pomagać chłopakom w osiąganiu jak najlepszych wyników .

–zaznaczył zawodnik.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress