„Senioralia 2015” już za nami

2015-11-02

Jesień jest piękna… w tym przypadku jesień życia, co udowodnili swoją aktywnością na licznych spotkaniach w ramach cyklu „Senioralia 2015” czeladzcy uczestnicy.

W  tegorocznej edycji, Klub Seniora „Wrzos” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, zaplanował dość spory wachlarz wydarzeń: wieczory poezji, wernisaże, recitale gitarowe i występy artystyczne.
„Senioralia” rozpoczęły się „ Grill-party” zorganizowanym w ogródku budynku przy ul. Zwycięstwa 6 w dzielnicy Piaski. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Czeladź Pan Zbigniew Szaleniec. Przy muzyce, wspólnym śpiewaniu, pysznych kiełbaskach, a nade wszystko pięknej pogodzie wszyscy bawili się wyśmienicie.
Cel „ Senioraliów” był prosty – miały zwrócić uwagę na problemy i potrzeby środowiska osób starszych oraz pokazać, że współcześni seniorzy są ludźmi aktywnymi, twórczymi, pełnymi pasji życia,  posiadają wielki potencjał wiedzy i doświadczenia. Ta grupa społeczna ma to, czego brakuje wszystkim innym ….czas. W końcu przecież każdy z nas kiedyś będzie członkiem tego zacnego grona. „Senioralia 2015” zakończył bal „Powróćmy jak za dawnych lat…” w Domu Pomocy Społecznej „ Senior” w Czeladzi na którym wszyscy bawili się doskonale.

Jak twierdzą specjaliści utrzymywanie aktywności przez osoby starsze jest zbawienne dla samopoczucia, a w konsekwencji dla zdrowia. Aktywność pozwala cieszyć się życiem do późnych lat… a więc 100 lat dla wszystkich naszych kochanych czeladzkich seniorów!

źródło: UM Czeladź

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress