Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

2015-11-16

Pięć miast i jeden cel: uświadomić społeczeństwo jak groźna dla życia i zdrowia potrafi być cukrzyca.

Wykrycie cukrzycy spowoduje, że unikniemy powikłań, a są one bardzo poważne. To jest ślepota, to jest niewydolność nerek, problemy z sercem, atakuje ona praktycznie cały organizm, tylko robi to bardzo cicho i zjada nas od środka po malutku.

-wyjaśnia Kamil Szydło, Ruch Społeczny DOLCEVITA.

14 listopada z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą będziński ruch społeczny Dolcevita mówił głośno o tym jak ważne jest kontrolowanie poziomu cukru we krwi.

Staramy się wyjść do ludzi naprzeciw i umożliwić im przy zwykłych prostych zakupach, żeby nie musieli mobilizować się, wstać rano iść do lekarza i wziąć skierowanie, badanie poziomu glukozy we krwi i być może w ten sposób uratowali się przed dramatycznymi skutkami niewiedzy o chorobie.

-komentuje Liliana Małysek – Zieleniec, Ruch Społeczny DOLCEVITA.

W Światowy Dzień Walki z Cukrzycą zaangażowała się również firma Hertz System zapewniającą usługę lokalizacji osoby z zaburzeniami świadomości.

Opiekun GPS jest stworzony przede wszystkim z myślą o osobach chorych na alzheimera, chorych na cukrzycę, osobach zagrożonych udarem mózgu, czy zawałem serca, tych którzy cierpią na chwilową utratę przytomności, utratę pamięci, mają problemy w orientacji przestrzennej.

-tłumaczy Anna Urbańska z Hertz Systems.

Urządzenie to skupia w sobie dwie funkcje, lokalizatora GPS i telefonu komórkowego, jest ono swoistym przedłużeniem naszego wzroku.

Tu komunikujemy się w bardzo szybki sposób, wciskając przycisk SOS i odczekując chwilę, urządzenie zaczyna się łączyć kolejno z trzema przypisanymi numerami telefonów. Warunkiem jest to, że musi być włączona poczta głosowa bo wtedy gdy jeden nie odbiera wszystkie trzy numery dostają informację sms.

 - objaśnia Jacek Ucieszyński, doradca kluczowego klienta w Hertz Systems.

Gdy połączenie zostanie rozłączone „Opiekun GPS” wysyła na telefon sms z informacją o aktualnej lokalizacji osoby gdyby ta z powodu zasłabnięcia nie mogła już rozmawiać. Kolejnym partnerem akcji była firma Akuna zajmująca się suplementami diety i biokosmetykami, której misją jest promowanie zdrowego stylu życia.

Zależy nam na tym żeby dotrzeć do jak największej liczny osób, żeby każdy wiedział co to znaczy profilaktyka, co to znaczy zdrowy tryb życia, a nie tylko faszerował się lekami.

 - komentuje Paulina Hamerlak z firmy Akuna.

Całe wydarzenie nie dobyło by się bez dużego zaangażowania wielu firm i instytucji, które razem postanowiły zawalczyć z cukrzyca i niewiedzą o tej chorobie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress