1000 złotych łapówki

2015-12-02

64-letni mieszkaniec Czeladzi chciał wręczyć policjantom łapówkę. W ten sposób mężczyzna chciał uniknąć konsekwencji spowodowanej przez siebie kolizji.

Mężczyzna próbował wręczyć mundurowym 1000 złotych, w zamian za „załatwienie sprawy na miejscu”. Kierowca suzuki, który wylądował na przydrożnym słupie obawiał się że jest nietrzeźwy.

Według świadków zdarzenia kierowca osobowego suzuki miał na miejskim rynku uderzyć w słup. Po przybyciu na miejsce w uszkodzonym samochodzie stróże prawa zastali 64-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna od początku nie był chętny do wykonywania z jego udziałem jakichkolwiek czynności. Dodatkowo stwierdził, że ma obawy o własny stan trzeźwości. Kierowca w pewnym momencie wyjął plik banknotów, w którym znajdowało się 1000 złotych i próbował wręczyć go policjantom. Podejrzany o korupcję mężczyzna został zatrzymany. Jak wykazało badanie, 64-latek nie znajdował się pod wpływem alkoholu.

-informuje będzińska policja.

 Zatrzymanemu grozi teraz odpowiedzialność nie tylko za wykroczenie drogowe, ale również za przestępstwo korupcyjne, zagrożone karą nawet 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd i prokurator.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress