Przyszłość na talerzu

2015-12-11

Już tylko do 14. grudnia można oddawać głosy w konkursie Tesco dla Szkół „Przyszłość na talerzu”. Wśród uczestników jest również dąbrowska placówka.

W galerii prac konkursowych możemy znaleźć plakat uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 15 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej. Głosować można za pośrednictwem strony. Zgodnie z regulaminem można oddać jeden głos dziennie.

Konkurs ma na celu zainteresowanie dzieci nauką i zdrowym odżywianiem. Uczy także posługiwania się nowoczesnymi technologiami i rozwija zainteresowania, a dąży do tego w niesamowity sposób. Poprzez fabularną grę wprowadza uczestników konkursu w świat przyszłości, łącząc zabawę z nauką.

Cały program dzieli się na dwie ścieżki: podstawową i rozszerzoną. W tej pierwszej uczniowie przygotowują pracę konkursową – reklamę społeczną w postaci filmu, pracy audio bądź pracy plastycznej, która będzie brała udział w głosowaniu od 1. do 14. grudnia. To właśnie tu decyzję podejmują internauci – wybierają laureatów regionalnych, głosując na pracę wybranej przez siebie szkoły.

To jednak nie koniec przygotowanych atrakcji. Od 1. września 2015 roku aż do 15. kwietnia 2016 roku trwają zmagania projektowe – ścieżka rozszerzona programu. Podczas trwania tego etapu uczniowie wykonują kolejne zadania, za które zbierają punkty. W późniejszym terminie te właśnie punkty będzie można wymienić na różne, cenne nagrody takie jak m.in. projektory, zestawy do założenia szkolnego ogródka czy zestawy do przeprowadzania eksperymentów.

Tesco dla Szkół to program organizowany przez Tesco Polska od 13 lat. Skierowany jest do szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dotychczas w ramach tego programu ufundowano pracownie komputerowe i multimedialne oraz sprzęt dydaktyczno-sportowy dla 11 tysięcy szkół za ponad 13 milionów złotych.

Źródło UM Dąbrowa Górnicza.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress