Dąbrowa najatrakcyjniejsza w regionie

2015-12-11

Dąbrowa Górnicza według raportu stworzonego dla Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych jest jednym z  najbardziej atrakcyjnych inwestycyjne miast w naszym regionie. 

Raport przygotowali naukowcy z warszawskiej Szkoły Głównej-Handlowej. Ujęli w nim potencjał inwestycyjny regionów, powiatów i gmin.

Pod uwagę wzięto atuty, które decydują o tym, że inwestorzy decydują się na realizację przedsięwzięcia w danym miejscu. Dąbrowę doceniono m.in. za rozwinięty rynek pracy, na którym można pozyskać wykwalifikowanych pracowników. Wysoko oceniono również infrastrukturę drogową i techniczną, sieci przesyłowe i dostęp do mediów. Znaczenie ma również oferta edukacyjna, rekreacyjna, kulturalna i mieszkaniowa. To wszystko przełożyło się na „Złotą gwiazdę”, czyli najwyższe wyróżnienie przyznawane za wysokie oceny we wszystkich analizowanych obszarach.

- czytamy na stronie UM w Dąbrowie Górniczej.

W raporcie całe nasze województwo wypadło dobrze pod względem  atrakcyjności inwestycyjnej. Najważniejszym walorem Ślaska jest to, że jest ono największą w kraju aglomeracja; węzłem komunikacyjnym, w którym splatają się transport drogowy, kolejowy i lotniczy; uprzemysłowienie; liczne podstrefy ekonomiczne; możliwość kształcenia na uczelniach wyższych, oferujących naukę m.in. na kierunkach ścisłych i technicznych, co odpowiada oczekiwaniom przedsiębiorców.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress