„Energia dla seniora”

2015-12-03

Działania na rynku energii elektrycznej w Polsce to temat stosunkowo trudny, szczególnie dla seniora. Jak mówi Pani Barbara, wiele razy próbowano ją namówić na zmianę dostawcy prądu, nie zawsze korzystną i wystarczająco dla niej zrozumiałą.

Bardzo dużo ludzi mnie nastręcza, którzy chcą, abyśmy podpisali jakąś umowę, bo np. taniej, niedoczytane były do końca umowy.

- mówi Barbara, uczestniczka warsztatów.

Z którymi bywa różnie. Z nieuczciwymi praktykami spotykają się nie tylko konsumenci Będzina, ale całego Zagłębia Dąbrowskiego.

Jeżeli ktoś do nas przychodzi do domu, mamy mu nie ufać, tylko zapytać i sprawdzić kogo reprezentuje, domagać się, żeby pozostawił dokumenty, które ewentualnie podpiszemy i pamiętać o tym, że energia elektryczna to bardzo wiele przedsiębiorców.

- zaznacza Maria Hudzik, Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

O nietypowym produkcie, jakim jest prąd dla klienta dyskutowali seniorzy.Przedstawiciele Tauron Polska Energia podpowiadali mieszkańcom Zagłębia na co zwrócić szczególną uwagę w momencie świadomego wyboru taryfy czy produktu.

Musimy pamiętać o tym, żeby szczegółowo przeczytać warunki danej umowy, warunki danej ofert, czyli przede wszystkim cenę, wszystkie dodatkowe usługi, które się z tym wiążą, bo mamy bardzo duży wybór ofert dla klientów.

- tłumaczy Agata Parzych Tauron Obsługa Klienta.

Co w momencie, kiedy umowa okazała się nie do końca spełniająca oczekiwania klienta. Tu z pomocą przyjść może rzecznik praw konsumenta.

Jeżeli jest to umowa zawarta w domu, mamy prawo 14 dni odstąpienia od niej.

- przestrzega Maria Hudzik.

Po skutecznej lekcji fizyki, przyszedł czas na niespodzianki, wychowankowie Domu dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie przygotowali dla seniorów koncert życzeń.

Świadomy konsument, świadomie zmieniający sprzedawcę to zadowolony klient.

Ja dopytuję się, jak ja będę płacić, tzn. ile i o ile mniej?

- podkreśla Barbara, uczestniczka warsztatów.

Który, tak jak Pani Basia pyta o szczegóły i ma nadzieję na spełnienie wszystkich życzeń.

Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Będzinie.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress