Laur AL LEGRO dla Joanny Kucharczyk

2015-12-07

Tegoroczną laureatką piątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN została Joanna Kucharczyk, do której trafiła pamiątkowa statuetka Grand Prix oraz czek na 5 tys. zł.

Fot. UM Sosnowiec

Jury w składzie Andrzej Jagodziński, Marian Opania oraz Katarzyna Groniec zdecydowali, że spośród pięcioro finalistek, Joanny Możdżan, Barbary Piotrowskiej, Karoliny Łopuch, Moniki Nowotyńskiej nagroda trafi właśnie do Joanny Kucharczyk.

Zwyciężczyni urzekła jury interpretacją utworów „To przypadek” (sł. Kazimierz Winkler) oraz „Tak mało Cię znam” (sł. Jerzy Jurandot).

Jestem szczęśliwy, że po raz kolejny w Sosnowcu odbywa się Ogólnopolski Konkurs Piosenki AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN oraz, że znów możemy gościć Panią Halinę Szpilman.

stwierdził Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Podczas konkursu swoją obecnością zaszczyciła Halina Szpilman.

To dla nas wielki zaszczyt, że Pani Halina po raz kolejny znalazła czas na wizytę w Sosnowcu w związku z kolejną edycją Konkursu Piosenki AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN.

– podkreślał Piotr Celej.

Byliśmy wzruszeni faktem, jak ciepło i serdecznie wypowiadała się o idei konkursowych zmagań oraz jak wielką przyjemność sprawia jej słuchanie utworów męża w różnorakich aranżacjach i interpretacjach. Podkreślała także fakt, iż tegoroczna edycja odbywa się w  104 rocznicę urodzin Władysław Szpilmana, co było dla jej dodatkową okazją do wspomnień.

– dodał Celej.

źródło:UM Sosnowiec

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress