Mikołajkowe Turnieje Sportowe

2015-12-08

Minisiatkówa, szermierka i judo, to właśnie te dyscypliny zdominowały zorganizowane w Będzinie Mikołajkowe Turnieje Sportowe. Rywalizacja pomiędzy uczestnikami zawodów rozegrała się w trzech będzińskich szkołach. W Łagiszy o medale walczyli młodzi szermierze.

Robimy to w dwóch kategoriach, pierwsza to turniej dla dzieci, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z szermierką, dla nich zorganizowaliśmy zawody zwinnościowo-sprawnościowe. Dla dzieci, które trenują już dużej i walczą w zawodach jest typowy turniej szermierczy.

- wyjasnia Krzysztof Wontor, trener szermierki.

Mikołajkowa rywalizacja w Łagiszy spotkała się ze sporym zainteresowaniem wśród osób trenujących szermierkę.
W Miejskim Zespole Szkół nr 2 odbyły się zawody w minisiatkówce chłopców.

To jest już drugi turniej  Będzińskiej Akademii Siatkówki, tak jak zakładaliśmy w kwietniu kiedy została powołana ta akademia co około 2 miesiące będziemy takie turnieje organizować dla naszych najmłodszych adeptów siatkówki z całego powiatu będzińskiego i okolic.

- tłumaczy Przemysław Segieta, trener Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego działającego przy Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Będzinie.

Judocy tradycyjnie już swój mikołajkowy turniej zorganizowali w hali sportowej na Ksawerze.

Judo w Szkole Podstawowej nr 4 w Będzinie zapisało się już do historii, dzisiaj kolejny turniej, na którym najmłodsi mogą pokazać swoje umiejętności i swoją siłę. Zarówno Pani Jolanta jako trenerka, jak i Pan Romuald jako sędzia mają pole do popisu. mamy nadzieje,  że dzisiejsza impreza zapisze się mile w wspomnieniach uczestników.

-mówi Rafał Adamczyk, wiceprezydent Będzina.

Jak co roku organizatorzy Mikołajkowego Turnieju Judo nie zapomnieli o potrzebujących, zawody połączone zostały z działaniami charytatywnymi.

Sport, sportem, ale przede wszystkim ja uczę dzieci pomagania. Rodzice oddają honorowo krew i mówią, że są samurajami. Zbieramy w tym roku startowe i będzie ono przekazane dla naszego zawodnika judo Kacpra Masłonia, który uległ wypadkowy w aquaparku w sierpniu tego roku. o trzynastej oddajemy mu całą puszkę na rehabilitację.

- komentuje Jolanta Poświat, trenerka judo, organizatorka Mikołajkowego Turnieju Judo.

Nie zabrakło oczywiście atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o uczestnikach Turnieju. Jedną z nich było spotkanie z zawodniczką światowej klasy Beatą Maksymow-Wendt.

Muszę powiedzieć, że ja zaczynałam w latach 80, to były zupełnie inne czasy, wtedy zaczynało się później sport. Powiem szczerze, że jest to bardzo sympatyczne, łezka się w oku kręci jak takie maluszki dopiero co zaczynają, niewiele umieją ale serce do walki mają.

-twierdzi Beata Maksymow-Wendt, zawodniczka judo.

Pasji do sportu i chęci zdrowej rywalizacji uczestnikom Mikołajkowych Turniejów Sportowych z pewnością nie brakowało, dlatego w tym dniu każdy mógł poczuć się wygrany.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress