Nowe budżety w zagłębiowskich miastach

2015-12-18

Każdego grudnia radni obradują nad kształtem budżetu miasta. Sprawdziliśmy jak kształtują się finanse zagłębiowskich miast na rok 2016.

W Dąbrowie Górniczej w budżecie na przyszły rok, po stronie dochodów znalazło się ponad 604 mln zł, wydatki zaplanowano na 611 mln zł. Największe dochody – prawie 362 mln – podchodzą z podatków od osób fizycznych i prawnych, podatków i opłat lokalnych. 127 mln to kwota otrzymywanych subwencji. Najwięcej środków, 216 mln, przeznaczonych zostanie na oświatę. Działania dotyczące gospodarki komunalnej i ochrony środowiska pochłoną ponad 92,5 mln. Na transport publiczny i utrzymanie dróg pójdzie prawie 70 mln.

W budżecie na rok 2016 w Sosnowcu dochody zostały określone kwotą 737 mln złotych, a wydatki będą wynosić 738 milionów złotych. W nowym roku sosnowiccy radni planują wydać m.in. 1,96 mln zł na przebudowę Drogowej Trasy Średnicowej, 400 tysięcy złotych na przebudowę dróg i mostów oraz ponad 900 tys. zł na ścieżki rowerowe. Radni przyjęli budżet, jednak  ”za” głosowało 15 radnych, aż 12 wstrzymało się od głosu.

W Będzinie za przyjęciem budżetu głosowało 21 radnych. Dochody miasta zostały określone na wysokości 196 mln złotych, wydatki wyniosą 177 mln zł. Zdaniem prezydenta Łukasza Komoniewskiego umożliwi miastu dalszy rozwój.

Dzięki takiemu budżetowi będzie możliwa realizacja kolejnych ciekawych inwestycji na terenie miasta. Kontynuowane będą prace remontowe i modernizacyjne budynków mieszkalnych i komunalnych, modernizacje dróg i ulic, powstaną także nowe obiekty rekreacyjne.

- mówi prezydent Łukasz Komoniewski.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress