Pół wieku SP 3

2015-12-01

Jubileusz 50-lecia istnienia świętowała Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Czeladzi.

Fot. UM Czeladź

Z tej okazji w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” spotkało się liczne grono zaproszonych osób. Burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec wraz z  zastępcą burmistrza  Beata Zawiłą przekazali na ręce dyrektor „trójki” Renaty Paluch list gratulacyjny  oraz okolicznościową statuetkę wraz z serdecznymi życzeniami dalszej wspaniałej pracy .
Licznie przybyli przedstawiciele tzw. szkół korczakowskich, mieszczących się na terenie całego kraju, a także reprezentanci zarządu głównego stowarzyszenia placówek oświatowych noszących imię pedagoga, który dzieci ukochał ponad wszystko.

Popołudnie upłynęło pod znakiem wspomnień, które przywoływali: byłe panie dyrektor Jadwiga Żymirska i Anna Barańska, niegdysiejsza uczennica „trojki” Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, która obecnie jest Naczelnikiem Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta i ks. Rafał Stępniewski – wicedyrektor sosnowieckiej Caritas, także absolwent czeladzkiej „trójki”.

Następnie przyszedł czas na program artystyczny w wykonaniu uczniów i absolwentów. Jak na jubileusz przystało, pojawił się wielki tort z fontannami ogni sztucznych, były kwiaty, życzenia, prezenty, także te przygotowane przez szkołę – jubilatkę dla wszystkich zaproszonych gości oraz czas na wspomnienia i pogawędki ze spotkanymi po latach koleżankami, kolegami i nauczycielami.

Najważniejsze wydarzenia i rozmaite szkolne uroczystości dziejące się w SP 3, można było zobaczyć na wystawie, która towarzyszyła jubileuszowi. Warto dodać, że SP 3 jest jedyną podstawówką w mieście, prowadzącą klasy integracyjne.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress