Próbował wysadzić mieszkanie byłej żony

2015-12-18

Było o włos od tragedii, policjanci z Czeladzi zatrzymali 31-latka, który w mieszkaniu napadł swoją byłą żonę. Agresywny czeladzianin zaatakował 36-latkę grożąc jej kuchennym nożem. Po ucieczce kobiety mężczyzna próbował wysadzić jej mieszkanie.

W środę wieczorem 31-latek pod pretekstem spotkania z dziećmi odwiedził swoją byłą małżonkę w jej czeladzkim mieszkaniu. Mężczyzna już od początku spotkania był agresywny. Bezpośredni związek z jego zachowaniem miał wcześniej spożywany przez czeladzianina alkohol. Jak wykazało późniejsze badanie w organizmie 31-latka znajdowało się ponad 2 promile alkoholu. Napastnik w pewnym momencie chwycił kuchenny nóż, którym zaczął grozić 36-latce. Kobiecie ostatecznie udało się uciec z mieszkania przez okno. Pod jej nieobecność eksmąż zaczął niszczyć osobiste rzeczy 36-latki. Następnie mężczyzna postanowił wysadzić całe mieszkanie,przecinając wąż od butli gazowej. Do tragedii nie doszło dzięki szybkiej reakcji syna kobiety, który powstrzymał desperata.

-informuje Komenda Powiatowa Policji w Będzinie.

Za przestępstwa, których dopuścił się czeladzianin, może on trafić do więzienia nawet na najbliższe 10 lat. Prokurator objął podejrzanego dozorem policyjnym, zakazał mu także zbliżać się do ofiary.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress