Świąteczne „Przebudzenie”

2015-12-25

Bez tradycyjnego żłóbka, pasterzy i zwierząt – takie jasełka przygotowała młodsza grupa teatralna działająca w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Będzinie.

Naszym założeniem było to, żeby odbiec od takich tradycyjnych jasełek, które pewnie można zobaczyć w przedszkolu i szkołach. Zależało mi na tym, żeby miało to charakter bardziej współczesny, żeby każdy widz na naszej sali odpowiedział sobie na pytanie czym tak naprawdę są dla niego święta.

- mów Mirosława Toll- Wnentrzak, opiekunka grupy teatralnej.

Nad swoim świątecznym spektaklem młodzi aktorzy z Będzina pracowali od października.

Zajęło nam to dość długo, około trzy miesiące cała grupa trenowała, mieliśmy na próbach kilka problemów, ale jakoś to wyszło.

- wspomina Karolina Broda.

Dzisiejsze przedstawienia coraz częściej, swoją formą i interpretacją odbiegają od tradycyjnych historii opowiadających o narodzinach Jezusa. Spektakl pt. „Przebudzenie” ukazywał współczesny świat ogarnięty przez zazdrość, pieniądze.

 Mieliśmy czarne mastki tak by każdy mógł odnaleźć w tych postaciach siebie, żeby zrozumiał co robi źle i spróbował się poprawić.

-wyjaśnia Kasia Cyganek.

To przesłanie z maskami było najważniejsze, jak je zdejmowaliśmy to tak jakby Bóg w nas wstępował, że zmieniamy się, że będziemy teraz wszyscy dobrzy i mili dla siebie.

- komentuje Maja Biskupska.

W okresie świątecznym każdy z nas powinien zmienić swoje priorytety i skupić się na tym o czym w ciągu roku wielokrotnie zapominamy.

Wydaje mi się, że przede wszystkim rodzina, rodzina na pierwszym miejscu, trzeba wyrzucić te wszystkie niepotrzebne sytuacje w pracy, te stresujące przede wszystkim i zająć się rodziną, żeby w te święta spędzić ten czas razem.

- ocenia Aleksandra Korzec.

Możliwe, że gdy zobaczymy jak piękny może być czas spędzonym z bliskim w nowym roku to rodzina będzie dla nas najważniejsza.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress