Rozkład jazdy sosnowieckich lodowisk

2015-12-23

Od 15 grudnia w centrum Sosnowca można ślizgać się na lodzie. Lodowisko powstało na parkingu przed Urzędem Miejskim przy al. Zwycięstwa. Można także ślizgać się na lodowisku w Zagórzu, obok Placu Papieskiego.

Chcemy, aby lodowisko było dostępne dla mieszkańców do końca lutego. Jeśli będzie cieszyło się popularnością, a warunki pogodowe na to pozwolą, być może będzie otwarte do końca marca. To będzie obiekt spełniający wszystkie standardy oraz wymogi dotyczące bezpieczeństwa użytkowania.

– wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Ślizgawka o wymiarach 22×18 m jest oświetlona oraz odgrodzona bandą, a do dyspozycji mieszkańców jest szatnia oraz wypożyczalnia łyżew.

Za jakość lodu odpowiada rolba, maszyna do odśnieżania i pielęgnacji lodu. Dla osób, które wcześniej nie próbowały swoich sił na lodzie, czekają specjalne chodziki do nauki jazdy na łyżwach.

– tłumaczy Rafał Łydek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu.

Lodowisko czynne jest  w godz. 9.00-21.00 z przerwą na konserwację lodu między godz. 15.00 a 16.00. W godz. 9.00-15.00 bilet wstępu na lodowisko kosztuje 1 zł, a w godz. 16.00-21.00 – 2 zł. Wypożyczalnia łyżew: 2 zł za parę.

Myślę, że dzięki niskim cenom z lodowiska będzie korzystało jak najwięcej osób. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak spodoba się ten pomysł mieszkańcom naszego miasta. Jeśli wszystko wypali, być może w przyszłym roku zdecydujemy się na zakup lodowiska. W tym roku jest ono wynajmowane. Stworzyliśmy też dodatkowy parking oddalony o 100 metrów od budynku urzędu, tak by zapewnić kolejne miejsca postojowe.

podkreśla prezydent Sosnowca.

Podobnie jak w poprzednich latach zapraszamy na lodowisko Biały Orlik przy Placu Papieskim (ul. 11 listopada). W dni powszednie w godz. od 8.00 do 15.00 z lodowiska korzystać będą uczniowie, od godz. 16.00 do 21.00 tafla będzie ogólnodostępna. W soboty i niedziele Biały Orlik będzie ogólnodostępny w godz. 10.00-15.00 oraz 16.00-21.00. Korzystanie z lodowiska będzie bezpłatne, trzeba mieć tylko swoje łyżwy.

źródło:UM Sosnowiec

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress