„Soboty w Teatrze Dormana”

2015-12-10

Propozycja będzińskiego teatru Dormana to spektakle dla całych rodzin. Nowy cykl ” Soboty w Teatrze Dormana” to zabaw, nauka i wychowania, a przede wszystkim niebanalne spędzenie wolnego czasu.

Tytułowy Stworek jest naiwnym, uroczym, puchatym i całkowicie, ale to całkowicie białym… no… no…Stworkiem właśnie! Jego życie jest równie urocze i białe jak on sam. I pewnie takim pozostałby na długi czas, gdyby na scenie nie pojawił się jego starszy, potwornie kolorowy brat zwany Potworkiem – Kolorkiem.

W tym miejscu zaczyna się teatralna przygoda. Przygoda naszych bohaterów, ale jeszcze bardziej poruszająca naszych malutkich widzów, którzy razem ze Stworkiem i Potworkiem poznają piękny świat kolorów. Ich tajemnice, zagadki, zapachy i kształty, ich urodę i ciepło.
- podkreślają aktorzy.

Podobnie jak każde przedstawienie realizowane w ramach „Baby Sceny”, ten spektakl jest dla naszych dzieci doskonałą okazją do radosnej zabawy, do poznawania nowej rzeczywistości, do szeroko pojętych doznań zmysłowych oraz edukacji teatralnej, a także, co jest niezwykle ważne, do osobistego współuczestniczenia w tworzeniu spektaklu.

Autor bajki i zarazem reżyser tego przedstawienia, realizując swój teatralny projekt, brał pod uwagę wszystkie te aspekty. Po przeprowadzonych konsultacjach pedagogicznych i rozmowach ze znawcami dziecięcej psychiki stworzył niezwykłą opowieść, która idealnie dopasowuje się do specyficznej percepcji najmłodszych widzów.

Dzieciaki od pierwszej do ostatniej chwili trwania spektaklu są niezwykle emocjonalnie związane z losami głównego bohatera, bowiem dzięki stworzeniu na scenie postaci, która w swoich działaniach i sposobie myślenia odzwierciedla ich samych, mają pełną możliwość identyfikacji z kreowanym przez aktora Stworkiem. Dodatkowo najmłodsi mają wiele okazji do interakcji z aktorami.

źródło:UM Będzin

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress