V Będzińskie Mikołajki

2015-12-09

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, jak co roku ich nadejście zapowiada postać Świętego Mikołaja. Wyjątkowego gościa z Laponio w Będzinie przywitały setki maluchów.

Może pogoda nie jest szczególnie mikołajkowa ponieważ brakuje śniegu, ale mam nadzieję, że ta powiedzmy wiosenna aura najmłodszych z rodzicami do tego by wspólnie razem z nami tego mikołaja spędzili. Pogoda jest zachęcająca, więc mam nadzieje, że będzie służyła dobrej zabawie.

-mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Dobrej zabawy podczas Będzińskich Mikołajek zdecydowanie nie brakowało, o znakomite nastroje mieszkańców miasta zadbali klauni Rupert i Rico.Największą radość najmłodszym sprawia jednak wizyta Świętego Mikołaja. Swojego zadowolenia z niedzielnych Mikołajek nie kryli również rodzice maluchów. Tradycyjnie już Będzińskim Mikołajkom towarzyszył kiermasz. Stragany uginały się pod licznymi ozdobami i świątecznymi wyrobami.

Mamy pyszne rogaliki przygotowane przez rodziców i uczniów naszego gimnazjum, kartki świąteczne, bombki robione przez uczniów, choinki, zawieszki na prezent, została nam jeszcze jedna rózga.

-wymienia Violetta Kaczmarzyk.

Mamy bombki w różnych kolorach, do tego choinki świecące, mamy torebkę, różnokolorowe kartki, choinki, mydło.

-komentuje Wiktoria Szymańska.

Wizyta Mikołaja w Będzinie była również okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Zaprzęg Świętego Mikołaja”. Nagrodzonym gratulujemy i zaczynamy odliczać czas do Wigilii.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress