W świątecznym klimacie

2015-12-18

Prognozy pogody zapowiadają, że raczej na śnieg nie ma co liczyć w najbliższych dniach. Mimo to świąteczny nastrój można już poczuć. W samym centrum miasta podczas Kiermaszu Świątecznego będzie można kupić gwiazdkowe prezenty oraz bożonarodzeniowe ozdoby. Chwilę oddechu będzie można złapać podczas kolędowania w Helikonie lub podczas seansu filmowego w kinie Kadr.

PIĄTEK

Klub Osiedlowy Helikon

Wieczór kolędowy godz. 17.00.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, zapraszamy na „Wieczór kolędowy”, na którym będzie można usłyszeć  oprócz kolęd polskich, przepiękne pieśni bożonarodzeniowe różnych narodów m.in. kolędę francuską, norweską, ukraińską, angielską. Wykonawcami tego koncertu będzie chór Zorza oraz soliści w składzie: H.Piwowarska, K.Żelichowska, K.Sczepanik, R.Kozieł, Cz.Tustanowski,  Ł.Baruch i J.Żyła. Zespołowi będzie akompaniowali K.Kołodziej-skrzypce oraz J.Kołodziej – fortepian. Całość przygotuje E.Kaźmierska i J.Kołodziej.

SOBOTA

Klub Osiedlowy Helikon
„Poranek z piosenką świąteczną i pastorałką” godz. 11.00.

W sobotnie przedpołudnie można będzie poczuć bożonarodzeniową atmosferę. Podczas koncertu będzie można posłuchać piosenek, mówiących o przepięknej polskiej tradycji wigilijnej i o przesłaniu takich wartości jak miłość, szacunek, pamięć o najbliższych i wzajemnym wybaczaniu. Wykonawcami tego koncertu będą artyści działający w Klubie Osiedlowym Helikon, którzy oprócz solowych wystąpień zaprezentują się również w duetach i zespołach wokalnych. Zespołowi akompaniować będzie K.Kołodziej – skrzypce i J.Kołodziej – fortepian. Całość przygotowana została przez E.Kaźmierską i J.Kołodzieja.

Centrum Handlowe „Pogoria”
Świąteczne warsztaty godz. 14.00.

Każdy będzie mógł własnoręcznie przygotować ozdoby choinkowe. Na scenie Pogorii wystąpią młodzi artyści z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w repertuarze kolędowym.

NIEDZIELA
Centrum Handlowe „Pogoria”
Świąteczne warsztaty godz. 14.00.

Każdy będzie mógł własnoręcznie przygotować ozdoby choinkowe. Na scenie Pogorii wystąpią młodzi artyści z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w repertuarze kolędowym.


CAŁY WEEKEND

Kino Kadr
Aferim! godz. 17.00.
Gatunek: dramat historyczny; Produkcja: Rumunia/Bułgaria/Czechy/Francja 2015; Czas trwania:  108 minut

Wołoszczyzna, 1835 rok. Dwóch jeźdźców przemierza jałowy krajobraz. To lokalny policjant Constandin i jego syn. Jeden ma na wszystko gotowy aforyzm, drugi prezentuje bardziej kontemplacyjny stosunek do świata. Szukają zbiegłego „cygańskiego niewolnika”, który uciekł pewnemu szlachcicowi i podejrzany jest o kradzież. W podróży spotykają ludzi różnych narodowości i przekonań: Turków i Rosjan, Rumunów i Węgrów, chrześcijan i żydów. Wszyscy pielęgnują uprzedzenia i przesądy przekazywane z pokolenia na pokolenie. I nawet gdy ów zbieg zostaje odnaleziony, przygoda wcale się nie kończy…
Za „Aferim!” Radu Jude zdobył Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera (ex aequo z Małgorzatą Szumowską) na tegorocznym festiwalu w Berlinie.

Victoria godz. 19.30.

Gatunek: thriller; Produkcja: Niemcy, 2015; Czas trwania:  138 minut

„Victorię”  ogląda się w ciszy i skupieniu. Już od pierwszej, hipnotyzującej, energetyczne sceny wiadomo, że tego filmu nie da się zbagatelizować. To bowiem thriller, którego akcja rozgrywa się nocą we współczesnym Berlinie. Reżyser pokazuje wszystkie zdarzenia bez cięć montażowych, film składa się z jednego długiego ujęcia. Schipper nakręcił całość o 5 nad ranem w jednej z berlińskich dzielnic. Victoria, młoda kobieta z Madrytu, po wyjściu z modnego klubu spotyka czterech chłopaków. Sonne i jego kumple to prawdziwi berlińczycy, którzy obiecują nowoprzybyłej, że odkryją przed nią alternatywny świat stolicy Niemiec, inny niż ten znany z miejskich przewodników. Zauroczona Sonnem dziewczyna nie ma nic do stracenia. Sielankę burzy prośba o zwrot niebezpiecznej przysługi, którą chłopcy są winni prominentnemu i tajemniczemu gangsterowi. Długi wdzięczności nie wygasają, szczególnie wobec szefów przestępczych gangów. Victoria nie ma nic do stracenia. Tej nocy zostanie szefową nowopoznanych kumpli.

Plac Wolności
X Kiermasz Świąteczny godz. 11.00.-17.00.

Już po raz dziesiąty w samym centrum naszego miasta odbędzie się Kiermasz Świąteczny. W trakcie kiermaszu będzie można zakupić wyroby regionalne, jak również ręcznie robione dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów dąbrowskich placówek oświatowych i członków stowarzyszeń i fundacji działających na terenie miasta.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress