Zagłębiowskie lodowiska

2015-12-28

Miłośnicy jazdy na łyżwach mogą  poślizgać się nie tylko w Będzinie. Sztuczne lodowiska pod chmurką znajdziemy również w innych miastach Zagłębia Dąbrowskiego.

W tym roku w Sosnowcu na łyżwach możemy pojeździć w dwóch miejscach. Pierwsze lodowisko znajduje się obok Placu Papieskiego w Zagórzu, drugie na parkingu przed Urzędem Miejskim. W godz. 9.00-15.00 bilet wstępu na lodowisko znajdujące się przed magistratem kosztuje 1 zł, a w godz. 16.00-21.00 – 2 zł.

 Obiekt jest otwarty od godziny 9.00-15.00, później mamy godzinę przerwy na czyszczenia tafli, później otwieramy od godziny 16.00 do 21.00. Można u nas wypożyczyć łyżwy w cenie 2 zł. Jesteśmy otwarci codziennie, a w sylwestra aż do 2 w nocy.

-mówi Damian Soda z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu.

O zimową atrakcję dla swoich mieszkańców zadbały w tym roku władze Czeladzi. Sztuczna ślizgawka znajduje się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2  w dzielnicy Piaski. Z czeladzkiego lodowiska korzystać mogą nie tylko uczniowie szkół, mieszkańcy miasta mogą pojeździć tutaj w weekendy, święta oraz ferie. W dni powszednie lodowisko jest ogólnodostępne od godziny 15.00.

Lodowisko jest całkowicie bezpłatne, łyżwy trzeba mieć swoje, nie mamy tutaj wypożyczani, mam nadzieję, że wkrótce ona powstanie. Coraz więcej osób zaopatruje się w łyżwy i przychodzi tutaj, od najstarszych do najmłodszych, przekrój wieku jest bardzo duży.

- komentuje Sergiusz Rebeta, animator sportu, nauczyciel wf-u.

Jak co roku w sezonie zimowym lodowiska nie zabraknie również w Dąbrowie Górniczej. Jeśli dopiszą ujemne temperatury ślizgawka na Manhattanie zostanie otwarta w już 30 lub 31 grudnia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress