Mikołajkowe zawody pływackie

2015-12-04

Zacięta rywalizacja, gorące emocje, a najlepsi będzińską pływalnie opuścili z nagrodami.

Mamy przyjemność gościć na terenie naszego basenu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Będzina, Mikołajkowe Zawody cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

- mówi Łukasz Dytko, OSiR Będzin.

Ponad 100 zawodników stara się zająć najlepsze miejsca i wgrać Mikołajkowe Zawody. Wszyscy jednogłośnie podkreślają, że pływanie to bez wątpienia ich pasja i sposób na życie.

Lubię pływać, a już raz byłam na takich zawodach, chciałam jeszcze raz wystartować i zobaczyć czy uda mi się  zdobyć jakieś miejsce, za pierwszym razem zdobyłam tylko czwarte.

- podkreśla Weronika Zdunek, uczestniczka zawodów.

Lubię rywalizować, to jest zabawa.

- mówi Alicja Półtorak, uczestnika Zawodów Mikołajkowych.

To jest fajna rzecz, można się odciągnąć od innych problemów, można pobyć samemu ze sobą, pływanie to dobry pomysł zadbania o figurę.

- tłumaczy Zuzanna Wilk, uczestniczka zawodów.

Poziom uczestników z roku na rok staje się coraz wyższy, tym samym w swoich ocenach sędziowie mają nie mały orzech do zgryzienia.

Dużo było spornych rzeczy miedzy sędziami, gdzie dzieci wpadały w ostatniej chwili na metę i trzeba było cofnąć się do nagrań i analizować.

- zaznacza Arkadiusz Baranowski, sędzia zawodów.

Mówi się także, że połowa sukcesu to dobry trener, szczególnie w sporcie. Jak podkreślają rodzice, to on zaszczepia młodego człowieka do walki i rzeźbi przyszłego sportowca.

 Zaczęło się od zwykłego chodzenia na basen, potem treningi, teraz synowie nie widzą nic innego z zajęć poza lekcyjnych jak pływanie.

-  zaznacza Michał Gawlik, tata uczestników zawodów.

Ogólnorozwojowy sport, podobno mówi się, że jeden z najlepszych, a przede wszystkim uczy przegrywania i wygrywania, bo na podium stają najlepsi.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress