Zdrowy Mikołaj w Dąbrowie

2015-12-07

W ostatnią sobotę „zdrowy Mikołaj” odwiedził cztery dzielnice Dąbrowy Górniczej. Jego warzywno-owocowe sanie trafiły na Mydlice, Łęknice, Manhattan i Tucznawę.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza

Wolontariusze w czterech dzielnicach naszego miasta rozdali potrzebującym blisko dwie tony jabłek, kalafiorów, marchwi i kapusty.

Akcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem i pozytywnym zdziwieniem. Niestandardowe podejście do prezentu od Mikołaja bardzo spodobało się mieszkańcom Dąbrowy, czego dowodem były kolejki ustawiające się do „Zdrowego Mikołaja”. A wolontariusze Zaczarowanej Pomocy już deklarują, że w okresie przedświątecznym zachęcą „Zdrowego Mikołaja” do ponownej wizyty w naszym mieście.

Przeprowadzenie akcji możliwe było dzięki nawiązaniu współpracy Dąbrowskiego Stowarzyszenia Rodzin w Kryzysie ze Stowarzyszeniem Zaczarowana Pomoc, wspieranym przez dąbrowskich radnych Rady Miejskiej. To oni: Kamil Dybich, Robert Kazimirski, Sławomir Żmudka i Grzegorz Przewieźlik, jako wolontariusze odpowiedzialni byli za zorganizowanie i przeprowadzenie akcji.

Warzywa i owoce pochodzą od przedsiębiorców, którzy z racji rosyjskiego embarga na unijną żywność nie są w stanie wysłać ich na eksport. W zamian mogą się jednak ubiegać o rekompensaty finansowe, kierując odpowiednie wnioski do Agencji Rynku Rolnego.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress