Złodziej skutera zatrzymany

2015-12-09

Policjanci z sosnowieckiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali sprawcę kradzieży skutera do której doszło w sierpniu.

Sam skuter został odnaleziony już w kilka dni po zdarzeniu, jednak ustalić sprawcę, zatrzymać go i przedstawić mu zarzuty udało się policjantom dopiero teraz. Młody mężczyzna przyznał się do winy.

W sierpniu b.r. skuter został skradziony z jednej z ulic w centrum Sosnowca. Kilka dni później jego właściciel napotkał pojazd zaparkowany pomiędzy garażami kilka ulic dalej. Przeprowadzono dokładne oględziny odzyskanego jednośladu, który wrócił do pokrzywdzonego. Wobec faktu, że nie ustalono sprawcy, a wyczerpano na tamten moment wszelkie możliwości procesowe jego ustalenia, postępowanie umorzono. Jednak pomimo wydania postanowienia o umorzeniu sprawy, policjanci nadal prowadzili czynności z nią związane. To właśnie one doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy tej kradzieży.

Złodziej usłyszał zarzuty. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress