Absolwent WSH zastępcą Komendanta Głównego Policji

2016-01-05

Nowym zastępcą Komendanta Głównego Policji został absolwent Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu mł. insp. Andrzej Szymczyk. Na nowe stanowisko mł.insp. Szymczyk został powołany przez Ministra Spraw Wewnętrznych.

Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Młodszy inspektor Andrzej Szymczyk w policji służy od 1993 roku. Pierwsze lata swojej kariery związał z Komendą Miejską Policji w Chorzowie. W latach 1998 – 2006 pełnił służbę w pionie przestępczości zorganizowanej KWP w Katowicach, KGP oraz Centralnego Biura Śledczego. Następnie piastował stanowiska Zastępcy Naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu oraz Naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KWP w Katowicach. Od czerwca 2011 roku był Komendantem Miejskim Policji w Bytomiu, a od maja 2015 roku zastępcą szefa śląskiej policji, nadzorującym pion kryminalny.

Komendant Andrzej Szymczyk jest magistrem administracji – kierunek ten ukończył w Wyższej Szkole Humanitas. Nowy Zastępca Komendanta Głównego Policji ukończył również Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz podyplomowe studia na Uniwersytecie Śląskim z zakresu Zarządzania i Umiejętności Menedżerskich.

- czytamy na stronie Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress