Areszt dla rozbojarza – multirecydywisty

2016-01-22

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 36-latek, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej w jednym z będzińskich marketów. Łupem złodzieja padły słodycze warte nieco ponad 20 złotych.

Zatrzymany mężczyzna bardzo dobrze jest znany będzińskim stróżom prawa, w przeszłości popełnił już podobne przestępstwo w warunkach powrotu do przestępstwa. Dalszym losem rozbojarza – multirecydywisty zajmie się teraz sąd, grozi mu kara nawet 15 lat więzienia.

Do kradzieży rozbójniczej doszło w jednym z marketów na terenie Będzina. 36-latek, który nabrał ochoty na słodycze, postanowił nie płacąc za towar, opuścić sklep z dwoma opakowaniami ptasiego mleczka schowanymi pod kurtką. Jego zabiegi były bacznie obserwowane przez zatrudnionego w sklepie pracownika ochrony, który stanął na drodze ucieczki złodzieja.

63-latek próbując ująć amatora cudzej własności został przez niego poturbowany. Napastnik po chwili został zatrzymany przez wezwany na miejsce patrol policji. Jak się okazało mężczyzna w przeszłości popełnił już podobne przestępstwa w warunkach recydywy, za które odsiadywał karę pozbawienia wolności. Ponadto przeciw niemu prowadzone jest aktualnie postępowanie dotyczące usiłowania dokonania rozboju w Będzinie w grudniu zeszłego roku. Na wniosek policji i prokuratury będziński sąd tymczasowo aresztował 36-letniego rozbojarza.

źródło:KPP Będzin

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress