Bezpieczny sylwester w Dąbrowie Górniczej

2016-01-04

Tylko 3 przestępstwa odnotowali dąbrowscy funkcjonariusze w sylwestra i pierwszy dzień nowego 2016 roku. Na terenie miasta zatrzymano ponad to 2 nietrzeźwych kierujących. Policjanci przeprowadzili 144 interwencje.

 

Przełom 2015/2016 roku na terenie Dąbrowy Górniczej upłynął spokojnie.

W okresie sylwestra i pierwszego dnia nowego 2016 roku dąbrowscy policjanci odnotowali 144 interwencje, 6 osób trafiło do izby wytrzeźwień. Służba dyżurna dąbrowskiej komendy odnotowała 3 przestępstwa, wśród których znalazły się: uszkodzenie ciała gościa weselnego po ciosie pięścią innego z bawiących się na tym samym przyjęciu, nietrzeźwa matka posiadająca ponad 2 promile alkoholu w organizmie sprawująca opiekę nad dwojgiem swoich dzieci w wieku 4 i 5 lat oraz znieważenie policjantów na jednej z 89 przeprowadzanych w pierwszym dniu nowego roku interwencji. 

-informuje Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej.

Na terenie Dąbrowy Górniczej w tym okresie funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

Do nieudanego początku 2016 roku może zaliczyć dzień 1 stycznia dąbrowianin, który dwukrotnie wpadł na jeździe na „podwójnym gazie”. Zatrzymany do kontroli drogowej mężczyzna kierujący oplem astrą w Ząbkowicach posiadał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po wykonaniu z nim czynności procesowych został zwolniony przez policjantów do domu, skąd wykradł żonie zapasowe kluczyki i wsiadł ponownie za kierownicę opla, a chwilę później został drugi raz zatrzymany przez mundurowych z dąbrowskiej drogówki. Na terenie Dąbrowy Górniczej doszło do 3 niegroźnych kolizji drogowych, w których nikt nie ucierpiał.

-czytamy w policyjnym komunikacie.

Koniec starego i początek nowego roku to dla policjantów czas podwyższonej gotowości, tym razem funkcjonariusze okres ten mogą zaliczyć jako spokojny. Obyło się bez wypadków, ofiar, pożarów, zdarzeń z fajerwerkami, rozbojów, bójek, prób samobójczych i innych zdarzeń kryminalnych.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress