Dąbrowa Górnicza w telefonie i tablecie

2016-01-22

Dębowe miasto podjęło wyzwanie.Efektem jest pierwsza oficjalna aplikacja mobilna Dąbrowy Górniczej na smartfony i tablety, która można bezpłatnie pobrać w Google Play i AppStore.

Obecnie aplikacje mobilne stały się częścią współczesnego świata i na każdym kroku starają się ułatwić nam życie. Wiele miast już wcześniej zdecydowało się na opracowanie tego typu aplikacji. Dzisiaj do tego grona dołącza też Dąbrowa Górnicza i od razu wysoko podnosi poprzeczkę.

– mówi Damian Rutkowski, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu, który odpowiada za uruchomienie aplikacji.

Czym więc dąbrowska aplikacja wyróżnia się na tle innych miejskich aplikacji?

Przede wszystkim tym, na co bardzo mocno stawialiśmy od samego początku, był moduł tak zwanej rozszerzonej rzeczywistości (w aplikacji kryje się pod skrótem AR), który po uruchomieniu staje się wirtualnym przewodnikiem po Dąbrowie. Wystarczy „wycelować” telefonem bądź tabletem w dowolnym kierunku, a na wyświetlaczu naszego urządzenia pokaże się informacja o miejscach lub instytucjach znajdujących się przed nami, wraz z dokładną odległością.

– opisuje naczelnik Rutkowski.

Korzystając z aplikacji można także „na żywo” w swoim telefonie oglądać widok z kamer nad Pogorią III i w centrum miasta, wyszukać dogodne połączenie komunikacji miejskiej, poznać ciekawe miejsca oraz wydarzenia kulturalne i sportowe, a także przeczytać szczegółowe opisy tras spacerowych i rowerowych, wzbogacone o funkcję nawigacji.

Aplikację stworzyliśmy nie tylko z myślą o osobach, które odwiedzają Dąbrowę, ale przede wszystkim dla mieszkańców, dlatego wspólnie z nimi dalej chcemy ją współtworzyć i modyfikować tak, aby stawała się jeszcze bardziej użyteczna i pomocna.

– podsumowuje Damian Rutkowski.

źródło:UM Dąbrowa Górnicza

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress