Kodujące przedszkolaki

2016-01-13

Nowoczesny sprzęt elektroniczny i najnowsze oprogramowanie to narzędzia do pracy z dziećmi wykorzystywane w Przedszkolu nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej. Ta placówka jest jedynym w województwie śląskim – i jednym z osiemnastu w Polsce – która realizuje pilotażowy program edukacyjny dla dzieci Mistrzowie Kodowania Junior.

Marszałek Województwa Śląskiego wyszedł z propozycją, żeby to było nasze przedszkole, oczywiście urząd miasta też nas wspomagał. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy reprezentować województwo śląskie.

- wyjaśnia Beata Frankiewicz, wicedyrektor Przedszkola nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej.

Innowacyjny program ma za zadnie wprowadzić dzieci w świat technologii i pomóc im odnaleźć się w pełni skomputeryzowanym świecie.

W programie tym wykorzystywane były nowoczesne pomoce dydaktyczne, przed wszystkim mata edukacyjna, do tego obrazki z ilustracjami, także cyfry i figury geometryczne i tzw. klocki ruchu. Oczywiście wykorzystywany był także podarowany przez firmę Samsung nowoczesny sprzęt.

- wymienia Magdalena Szamocka, przedszkolanka.

„Mistrzowie Kodowania” to ogólnopolski program edukacyjny firmy Samsung Electronics Polska, który opiera się na lekcjach kodowania m.in. w intuicyjnym języku Scratch.

Brzmi to bardzo szumnie, ale tak jak państwo widzieliście przed chwilą dzieci doskonale sobie z tym radzą. Wiemy już z ostatnich doniesień ministerialnych, że od września do podstawy programowej ma zostać wprowadzona nauka programowania.

- mówi Beata Frankiewicz.

Zajęcia w tym programie zostały wprowadzone w każdym obszarze działalności przedszkolnej.

Program Mistrzowie Kodowania Junior przyczyniły się do poprawy kreatywności naszych uczniów, logicznego myślenia, współpracy z rówieśnikami, projekt ten zachęca przedszkolaki do logicznego myślenia i kształtuje nawyki cyfrowe.

- komentuje Marta Wroniszewska-Lech, przedszkolanka.

Taka przyjazna forma edukacji to dla przedszkolaków sama przyjemność, nauka która inspiruje nie może być męcząca. Program pilotażowy ruszył w czerwcu ubiegłego roku i skończy się za parę miesięcy, ale to nie oznacza końca dla nowoczesnej edukacji w dąbrowskim przedszkolu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress