Mistrz Ju-Jitsu w policyjnym mundurze

2016-01-04

Będziński policjant sierż. Łukasz Warmuz na co dzień strzeże bezpieczeństwa i porządku na ulicach miasta. Po służbie policyjny mundur zamienia na judokę i dres, aby stale podnosić swoją sprawność fizyczną, wytrzymałość i kondycję. Funkcjonariusz ma na swoim koncie wiele sukcesów.

Łukasz Warmuz od najmłodszych lat pasjonuje się sportem, a szczególnie jego siłową odmianą. Profesjonalne treningi rozpoczął 17 lat temu w odnoszącym sportowe sukcesy w sportach walki klubie Budowlani Sosnowiec. Po egzaminie maturalnym kontynuował naukę w Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej na Wydziale Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Obronnego. Po ukończeniu studiów swojej kariery zawodowej postanowił jednak nie wiązać z zawodem nauczyciela. Trzy lata temu wstąpił do Policji, a swoją służbę od początku pełni w Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie. Na co dzień policjant Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego sierż. Łukasz Warmuz jest także instruktorem sportów walki, taktyki i techniki interwencji oraz wyszkolenia strzeleckiego. Policjant przypomina swoim kolegom, jak niezmiernie ważnym aspektem służby jest znajomość przepisów użycia środków przymusu i broni palnej oraz praktyczna umiejętność ich wykorzystania.

Ciężkie i systematyczne treningi na siłowni pozwoliły Łukaszowi Warmuzowi odnieść spore sukcesy w zawodach trójboju siłowego, czy wyciskania sztangi. Na tym polu jego największe sukcesy, to dwukrotne zdobycie Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w latach 2001 i 2002 oraz zwycięstwo w Mistrzostwach Śląska w Trójboju Siłowym w 2006 roku. Koleją pasją Łukasza Warmuza stał się armwresling. W 2010 roku, na mistrzostwach Polski w bardzo popularnej ostatnio dyscyplinie, jaką jest siłowanie na rękę, zdobył 4 miejsce. W ubiegłym roku na międzynarodowych zawodach Orawa Armwresling Challenge zajął wysokie, 10 miejsce.

Jednak to nie siłownia, a mata jest najbliższa sercu sportowca w policyjnym mundurze. Jego ulubioną dyscypliną jest bowiem od dawna Ju-Jitsu – sztuka walki oparta na trzech fundamentalnych zasadach „ustąp, aby zwyciężyć”, „minimum wysiłku, maksimum skuteczności” oraz „czynić dobro sobie nawzajem, dla dobra ogółu”. Na tym polu sierż. Łukasz Warmuz odnosił również wiele sportowych sukcesów. Największy, to bez wątpienia zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju Ju-Jitsu w 2006 roku. Policjant może pochwalić się także czołowymi lokatami w zawodach rangi Mistrzostw oraz Pucharu Polski w Ju-Jitsu.

-czytamy na stornie internetowej będzińskiej komendy.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress