Nagrodzono najpiękniejsze ogrody i balkony

2016-01-26

W urzędzie miejskim zostały wręczone nagrody laureatom konkursu na najpiękniejszy będziński ogród i balkon.

W konkursie „Pamiętajcie o ogrodach” wzięły udział 43 rodziny. Komisja konkursowa oglądała i fotografowała ogrody, tarasy i balkony w różnych zakątkach naszego miasta.

Mimo kapryśnej aury ogrodnicy amatorzy nie zawiedli. Obok nowinek roślinnych coraz częściej inwestują albo samodzielnie wykonują tzw. małą architekturę ogrodową, która w znaczący sposób wpływa na efekt całości.

Wróciły do mody zioła lecznicze, warzywa przyprawowe i kwiaty takie jak floksy, piwonie, marcinki. Hegemonię iglaków przełamuje moda na trawy ozdobne, które nie mają wysokich wymagań glebowych i są efektowne cały rok. Doceniane jest światło, woda, ogień w różnych konfiguracjach. Nowością było urządzenie tarasu w stylu scenografii serialu „Wspaniałe stulecie”.

Komisja doceniła własny wkład pracy, inwencję i cierpliwość. Laureaci otrzymali z rąk Pełnomocnika Prezydenta Sebastiana Szaleńca nagrody rzeczowe – zestaw mebli ogrodowych i karmniki, pozostali uczestnicy zostali obdarowani literaturą fachową.

I miejsce zajął Czesław Kowal, wyróżnienia otrzymali: Mirosława Bech, Anna Miśkiewicz, Czesław Synowiec oraz Dorota Korcz.

Na zakończenie uroczystego podsumowania konkursu zostało przeprowadzone szkolenie na temat estetycznego zagospodarowania ogrodów.

źródło: UM Będzin

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress