Trwają przesłuchania do MFKiP

2016-01-15

Będzin jak co roku stał się stolicą polskiej kolędy. W czwartek w naszym mieście ruszyły przesłuchania do XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Wczorajsze przesłuchania były bardzo interesujące, 47 zespołów i indywidualnych solistów dało nam pokaz różnorodnych umiejętności i możliwości ich prezentacji. Z podziwem patrzymy na wszystkich i staramy się bardzo sprawiedliwie porównywać i oceniać.

-ocenia prof. dr hab. Wiesław Delimat, przewodniczący jury Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

Festiwalowe przesłuchania potrwają do soboty. Podczas tegorocznej edycji jury będzie musiało wysłuchać ponad 120 solistów, chórów i zespołów.

Wiele naprawdę cudownych wykonań, wiele absolutnie cudownych aranżacji, przepięknych interpretacji, w które wykonawcy wkładają tak wiele serca i emocji.

- mówi Jarosław Ciszek, rzecznik Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

Jak co roku najlepszych wykonawców tradycyjnie wysłuchamy w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na os. Syberka w Będzinie. Reżyserii koncertu podjął się Dariusz Wiktorowicz.

Wyszukujemy tych perełek najpiękniejszych, czekamy wciąż na górali, byli wczoraj, będą jeszcze dzisiaj i jutro, czekamy na zespołu ludowe bo to zawsze jest barwnie i kolorowo, mamy już swoje typy, są wspaniali młodzi wykonawcy. Staramy się wszystko zrobić tak by było dynamicznie, wesoło, rodzinnie i kolędowo.

 -komentuje Dariusz Wiktorowicz, reżyser XXII Koncertu Galowego MFKiP w Będzinie.

Choć już za kilka dni nastąpi kulminacyjny punkt festiwalu organizatorzy tego wyjątkowego przedsięwzięcia martwią się od domkniecie tegorocznego budżetu.

Ciągle ta zbiórka nie spotkała się aż z takim odzewem na jaki moglibyśmy liczyć, cieszymy się jednak ze pobudziła ona tak wiele osób, które wyrażały zaniepokojenie, które chcą nas wspierać, które deklarują swoje wsparcie, dzięki temu udało się zrealizować to, że całkowicie za darmo dzięki życzliwości fundacji Warsztat Wiedzy mamy transmisje life z koncertu galowego w jakości HD w internecie.

-wyjaśnia Jarosław Ciszek.

Wciąż nie umiera nadzieja na to, że znajdzie się systemowe rozwiązanie które zapewni będzińskiemu festiwalowi finansową stabilizację, a tegoroczny koncert galowy nie będzie tym ostatnim.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress