Zima z Hitchcockiem

2016-01-14

Filmy Alfreda Hitchcocka niekwestionowanego mistrza dreszczowców – gatunku, który zresztą sam wymyślił przez najbliższe dwa miesiące będą zaskakiwać, szokować i zachwycać czytelników sosnowieckiej biblioteki.

Pierwszym z filmów Hitchcocka jaki został zaprezentowany w Auli Biblioteki Głównej w Sosnowcu był thriller kryminalny „Trema”. Chętnych do obejrzenia filmu, który powstał w 1950 roku nie brakowało.

Do przyjścia tutaj zachęcona zostałam tym, ze w dzisiejszym filmie będę mogła zobaczyć Marlenę Dietrich, a będzie ona w sukniach Diora i to właśnie dla Diora przyszłam tutaj do kina. Oczywiście fabuła filmu jest również bardzo ciekawa i ta możliwość zobaczenia tak wielu pięknych filmów z dorobku Hitchcocka.

- komentuje Eleonora Radko.

Spotkania filmowe w sosnowieckiej bibliotece już od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością.

Kino w bibliotece prowadzimy już od 2011 roku. Zauważyliśmy, że cykle filmowe poświęcone postaciom kina dawnego z pierwszej połowy XX wieku cieszą się wśród naszych widzów największa popularnością. Nie mieliśmy jeszcze Hitchcocka więc postanowiliśmy, że styczeń i luty 2016 będą poświęcone dreszczowcom mistrza suspensu.

-wyjaśnia Kinga Baranowska-Jaworek, z sosnowieckiej biblioteki.

Jeśli jesteście fanami dawnego kina lub chcecie zapoznać się z dorobkiem jednego z najznakomitszych reżyserów dreszczowców na świecie musicie skorzystać z oferty sosnowieckiej biblioteki. Seanse obywają się w każdą środę o godzinie 18.00.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress