Zostań rektorem na jeden dzień

2016-01-08

Zbliża się 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolejny raz w pomoc charytatywną włącza się także Uniwersytet Śląski, już po raz trzeci organizując aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przedmiotem aukcji jest możliwość piastowania przez jeden dzień urzędu rektora Uniwersytetu Śląskiego. Osobie, która wygra licytację, na jeden dzień zostanie przekazana władza nad Uniwersytetem Śląskim. Dzień urzędowania rozpocznie się od przejazdu samochodem służbowym do rektoratu uczelni, następnie na nowego rektora będzie czekało sporo obowiązków i podjęcie istotnych decyzji związanych z funkcjonowaniem uczelni, a także udział w spotkaniu ze studentami oraz sesja zdjęciowa w todze i z insygniami rektorskimi. Zwycięzca aukcji weźmie udział w specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej i udzieli wywiadu mediom akademickim.

Dodatkowo dla osoby, która wygra licytację, zaplanowano lekcję języka francuskiego pod okiem samego rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia, który jako językoznawca zapewne zaszczepi pasję do nauki języka francuskiego lub pomoże rozwinąć skrzydła osobom władającym już tym pięknym językiem.

Aukcja ma charakter specjalny. Całkowity dochód zostanie przekazany na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Informację nadesłał Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress