Komu przekażesz swój 1%?

2016-02-23

W 2002 roku w Dąbrowie Górniczej powstała Fundacja Godne Życie, głównym celem jej działalności jest pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz otaczanie opieką dzieci i młodzież ze środowisk potrzebujących wsparcia.

Działalność każdej fundacji opiera się na wpłatach od darczyńców prywatnych, firm czy też władz miejskich. Niestety tych środków na koncie Fundacji Godne Życie jest coraz mniej.

Coraz więcej ludzi przekazuje pieniądze wyżej do Warszawy nie patrząc na to, że lokalnie mamy takie fundacje, stowarzyszenia, organizacje pożytku publicznego, które również działają na naszym terenie i zajmują się rożnymi sprawami. My akurat zajmujemy się przede wszystkim dzieciakami.

-mówi Łukasz Kolber, wiceprezes Fundacji Godne Życie

Maleją również wpływy z 1 %.

Niestety w zeszłym roku mieliśmy spadek o 10 tysięcy złotych, to jest dla nas bardzo dużo dlatego musimy sięgać po różne fundusze i reklamować się wszędzie gdzie się da. Dlatego serdecznie zachęcamy, żeby przekazywać ten jeden 1% podatku na rzecz naszej fundacji.

-dodaje wiceprezes Kolber.

Zajęcia organizowane przez Fundacje Godne Życie są prowadzone w 3 świetlicach, jedna z nich znajduje się w budynku dąbrowskiego Szenwalda. Dyrektor szkoły od lat obserwuje działalność fundacji i zachęca do pozostawienia 1% w Dąbrowie Górniczej.

Ja mam możliwość obserwowania działań fundacji od 10 lat, ponieważ kiedy zostałem dyrektorem nawiązaliśmy z Panem Łukaszem współpracę. To co mogę obserwować, to co widzę codziennie kiedy zajęcia rozpoczynają się o godzinie 15.00 na pewno jest godne polecenia aby ten 1% z tego podatku został w Dąbrowie Górniczej, a na pewno będzie on spożytkowany przez fundacje w sposób właściwy.

-ocenia Artur Iwan, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Dąbrowie Górniczej

Poza pomocą najmłodszym Fundacja Godne Życie zajmuje się również udzielaniem porad prawnych. Ta organizacja robi w Dąbrowie Górniczej wiele dobrego. Jeśli chcecie wesprzeć jej podopiecznych przekażcie na nich swój jeden 1% podatku.

Nazwa OPP: FUNDACJA GODNE ŻYCIE
Numer KRS: 0000139088

Pełną listę Organizacji Pożytku Publicznego, na które można przekazywać swój 1% znajdziecie tutaj.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress