Babcia z wnuczkami odpowie za atak na policjanta

2016-02-04

Na trzy lata do więzienia mogą trafić 63-letnia kobieta, jej 22-letnia wnuczka oraz partner wnuczki. Taka kara wyżej wymienionej trójce grozi za napaść na policjanta.

Do zdarzenia doszło we wtorek w nocy w pobliżu będzińskiej komendy, jako pierwszy funkcjonariusza zaatakował 28-letni mężczyzna. W trakcie pościgu za agresorem policjanta napadły również dwie kobiety.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj, około godziny 3.00, na ul. Bema w pobliżu komendy policji. Będący na służbie nieumundurowany policjant zauważył parę młodych ludzi spacerujących w pobliżu budynku. Ponieważ postępowanie mężczyzny znacznie odbiegało od norm przyzwoitego zachowania, policjant postanowił niezwłocznie interweniować. Okazanie legitymacji i ujawnienie tożsamości przez stróża prawa nie spowodowało jednak poprawy zachowania mężczyzny. 28-latek stał się wulgarny i agresywny, znieważał policjanta, a gdy ten wezwał go do zachowania zgodnego z prawem – zaatakował, po czym salwował się ucieczką w kierunku bloków mieszkalnych przy ul. Gawlika. Pościg za agresorem zakończył się przed drzwiami wejściowymi do klatki schodowej jednego z budynków. Tutaj na pomoc uciekinierowi ruszyły 22-letnia będzinianka oraz jej 63-letnia babcia. Kobiety były się również wulgarne i zaatakowały policjanta. Po chwili na miejsce zdarzenia przybył patrol policji wezwany przez zaatakowanego stróża prawa. Policjanci wspólnie zatrzymali napastników.

-czytamy w policyjnym komunikacie.

Po zatrzymaniu obie kobiety trafiły do izby wytrzeźwień. Badanie wykazało, że zarówno babcia i wnuczka miały w organizmach po 2 promile. Pod wpływem alkoholu był również zatrzymany 28-latek. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Kobiety przyznały się już do winy i złożyły wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta i znieważenie mundurowych agresorom grozi nawet do 3 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress