Będzińska Akademia Małego Odkrywcy

2016-02-09

Odkrywali świat nauki, rozwijali swoją kreatywność, a przy okazji znakomicie się bawili – mowa o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta, którzy przez zimowy semestr uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w ramach Będzińskiej Akademii Małego Odkrywcy.

W minioną sobotę wszyscy uczestnicy BAMO otrzymali certyfikaty potwierdzające ich aktywny i pełen zaangażowania udział w Akademii.

Kończy się kolejna Będzińska Akademia Małego Odkrywcy i to dziś zostaną rozdane certyfikaty dla naszych najmłodszych uczestników. To już jest kolejny raz jak nasi najmłodsi są zadowoleni z tych zajęć. Wszyscy spędzają mile ten czas i poprzez zabawę pozyskają nową naukę w różnych dziedzinach.

- mówi Sebastian Szaleniec, pełnomocnik prezydenta Będzina.

Tematyka zajęć i warsztatów BAMO znacznie wykracza poza obszar edukacji szkolnej. Na ostatnich zajęciach w semestrze mali odkrywcy dowiedzieli się w jaki sposób można nadać drugie życie odpadom.

Pokazujemy dzieciom, że śmieci nie zawsze muszą trafiać od razu do kosza, że możemy nadać im drugie życie. Dzisiaj zajmujemy się tworzeniem pingwinów z butelek, ale już słyszałam, że są jakieś inne pomysły i powstaną jakieś stwory. Wykorzystamy również rolki po papierze toaletowym.

-wyjaśnia Marta Dzięgielwska z Doświadczalni.

Będzińska Akademia Małego Odkrywcy to projekt mający na celu rozwój potencjału twórczego i intelektualnego dzieci w wieku 7-12 lat oraz przekazanie im w atrakcyjny sposób wiedzy.

Najważniejsze jest to, żeby dzieci rozwijały swój intelekt, a przy tym dobrze się bawiły.

-komentuje Sebastian Szaleniec.

Zapisy na letni semestr Będzińskiej Akademii Małego Odkrywcy maja ruszyć już niebawem. Informacje o rozpoczęciu naboru pojawią się na stronie Urzędu Miejskiego w Będzinie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress