Będzińska Liga Futsalu

2016-02-22

Na początku stycznia zainaugurowana została Będzińska Liga Futsalu. Aktualnie drużyny znajdują się na półmetku pierwszej rundy.

Mecze rozgrywane są w każdą niedziele o godzinie 12.00 na hali sportowej w Łagiszy. Wśród drużyn biorących udział w lidze znajdują się zawodnicy z terenów Zagłębia Dąbrowskiego oraz Śląska.

Będziemy te rozgrywki prowadzić systemem dwurundowym, mamy w tej chwili osiem drużyn, gdzieś około marca skończymy pierwsza rundę, akurat w tej chwili tak wypadło, że rozgrywki mamy w niedziele.

- mówi Jan Kwietniak, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Piłki Nożnej Selton.

Poziom ligi jest zróżnicowany. Są zespoły z naprawdę wysokiej półki futsalu. Mamy taką drużynę Mador, jest to drużyna, która wygrywa turnieje, duże imprezy, czyli ten poziom jest bardzo wysoki, grają zawodnicy z zawodowej ligi futsalu, ale są też amatorzy. Myślę, że w połączeniu tego wszyscy dobrze się bawią.

- komentuje Grzegorz Kobuszewski ze Stowarzyszenia Rozwoju Piłki Nożnej Selton.

Będzińska Liga Futsalu powstała przy współpracy Stowarzyszenia Rozwoju Piłki Nożnej Selton oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie.

W Będzinie po raz pierwszy taką ligę założyliśmy. Z tego co wiem to turnieje rożnego rodzaju były organizowane, natomiast stricte taka liga funkcjonuje po raz pierwszy. My docelowo pragniemy stworzyć ligę Old Boy’ów i kolejne ligi. W tej chwili jest to jedna liga, a chcemy żeby w przyszłości była druga oraz trzecia.

-wyjaśnia Jan Kwietniak.

Organizatorzy Będzińskiej Ligi futsalu są dobrej myśli, trzymajmy więc kciuki by ta dyscyplina sportu stale rozwijała się w naszym mieście.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress