Bezpieczne ferie

2016-02-18

Od kilku dni w naszym województwie trwają ferie zimowe. W czasie przerwy od nauki część dzieci i młodzieży wyjedzie na wyjedzie na wycieczki lub obozy. Duża część młodych ludzi pozostanie jednak w rodzinnych miastach. 

Niezależnie od formy wypoczynku ważne jest aby ferie przebiegały w bezpieczny sposób, a uczniowie cali i zdrowi wrócili do szkół.

Różne służby, w tym również policjanci, podobnie jak w latach ubiegłych, będą prowadzili szeroko zakrojoną akcję, mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym. Podczas działań „Bezpieczne Ferie 2016″ kontrolowane będą miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Szczególnym nadzorem objęte zostaną autokary, którymi na ferie przewożona będzie młodzież. Policjanci będą prowadzili działania profilaktyczne, promujące bezpieczne zachowania w trakcie zimowego wypoczynku. Ważne jest, aby spędzanie wolnego czasu przez dzieci i młodzież w okresie ferii zimowych nie odbywało się bez uwagi dorosłych. O bezpieczeństwo na stokach zadbają natomiast mundurowi z patroli narciarskich. Zdrowy rozsądek i odpowiedzialność pozwoli uniknąć nieszczęśliwych wypadków. Z okresem zimowym związane są pewne specyficzne zagrożenia, których trzeba unikać.

- informuje Komenda Miejska Policji w Będzinie.

Policjanci apelują:

  • Niebezpieczne i niedopuszczalne jest organizowanie kuligów za pojazdami mechanicznymi.
  • Zamarznięte zbiorniki wodne nie są miejscem przeznaczonym do jazdy na łyżwach – Zmienne temperatury zwiększają ryzyko załamania się lodu.
  • Spędzając czas na wolnym powietrzu pamiętajmy o odpowiednim ubiorze – odzież dostosowana do warunków atmosferycznych pozwoli uniknąć negatywnych skutków wychłodzenia organizmu.

W okresie ferii funkcjonariusze zwrócą uwagę na młodych ludzi, którzy ten czas spędzą w domu. W trosce o ich bezpieczeństwo okolice klubów, dyskotek i innych miejsc rozrywki będą objęte szczególnym nadzorem.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress