Brak porozumienia w ArcelorMittal

2016-02-23

W ubiegłym tygodniu przeprowadzone związkowcy z ArcelorMittal Poland prowadzili rozmowy z pracodawcą. Próba podjęcia dialogu nie przyniosła żadnego przełomu w trwających w firmie negocjacjach płacowych.

Podczas rozmów pracodawca omówił jedynie sytuację w branży hutniczej i w ArcelorMittal Poland. Konkretne rozwiązania płacowe ma zaprezentować podczas kolejnego spotkania, które zaplanowane zostało na 26 lutego. Od tego dnia mają też ruszyć intensywne rozmowy.

– mówi Jerzy Goiński, przewodniczący Solidarności w AMP.

Jak podkreśla Jerzy Goiński sytuacja w firmie jest bardzo napięta. Negocjacje płacowe na 2016 rok są przeciągane już od kilku miesięcy. Winny wszystkiemu jest pracodawca. Zgodnie z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy i deklaracją zarządu  negocjacje powinny zostać zakończone przed końcem ubiegłego roku.

Związkowcy swoje postulaty przedstawili już w październiku. Najważniejszy z nich dotyczy wzrostu płac w wysokości 300 zł brutto dla wszystkich pracowników firmy oraz wypłaty jednorazowej nagrody za wkład pracy w 2015 roku w wysokości 2500 zł dla każdego pracownika.

AMP posiada oddziały w Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Sosnowcu, Zdzieszowicach i Chorzowie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress