Dąbrowianie z medalem na olimpiadzie

2016-02-25

Kadra Śląska triumfuje w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży chłopców z roczników 2002 i 2003 w Oleśnicy. Koszykarze z województwa śląskiego są mocni jak nigdy dotąd – gromią wszystkich rywali, a o ich sile stanowi aż sześciu graczy MKS-u Dąbrowa Górnicza. 

fot: Dominik Chodukiewicz

Kadra prowadzona przez trenera Andrzeja Bartosza, szkoleniowca jednej z dąbrowskich grup młodzieżowych (rocznik 2003), wygrała podczas fazy grupowej wszystkie mecze:

Śląskie – Podkarpackie 95:53 

Śląskie – Kujawsko-Pomorskie 90:55 

Mazowieckie – Śląskie 66:88

W półfinale kadrowicze Śląska rozgromili reprezentantów województwa zachodniopomorskiego 96:59.

W samo południe

W środę o 12.30 podopieczni trenera Bartosza stanęli przed szansą na wywalczenie złotego medalu dla województwa śląskiego i wykorzystali ją. W wielkim finale pokonali bez większych problemów województwo wielkopolskie 87:66 i po raz pierwszy w historii zapewnili Śląskowi zwycięstwo.

MKS wśród złotych medalistów reprezentowali: Bartosz Chodukiewicz, Dawid Orłowski, Dawid Pachowicz, Przemysław Paduch, Tomasz Pustelnik, Patryk Zapert oraz oczywiście trener Andrzej Bartosz. Na co dzień wymienieni zawodnicy są szkoleni przez trener Marzenę Rudolf. Przemysław Paduch reprezentujący rocznik 2003 jest również członkiem zespołu tej kategorii wiekowej pod przewodnictwem Andrzeja Bartosza.

Autor: Dominik Gordon, informację nadesłał Damian Juszczyk.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress