Diablo w Sosnowcu

2016-02-23

Już 4 marca w hali przy ul. Żeromskiego odbędzie się gala boksu Sosnowiec Boxing Night. W walce wieczoru na ringu pojawi się Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. W poniedziałek w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa.

Rywalem polskiego boksera będzie Rosjanin Walery Brudow. Początek gali 19.30. Jak zapowiedzieli organizatorzy ma ona być transmitowana również w kanale otwartym Polsatu (najprawdopodobniej Polsat Sport News).

Od pewnego czasu staraliśmy się zorganizować w Sosnowcu galę bokserską, ale jakoś nie mogliśmy się wstrzelić. Z prezydentem Chęcińskim szybko znaleźliśmy wspólny język i wierzę w to, że nie jest to jednorazowy epizod. Zainteresowanie jest spore, w sumie do kupienia zostało już tylko nieco ponad 200 biletów.

 - podkreślał promotor Piotr Werner.

Włodarczyk na ring wraca po ponad półtorarocznej przerwie. Po walce w Sosnowcu w maju ma stoczyć w Las Vegas walkę o pas mistrza świata.

 Przygotowania idą dobrze, to dobry moment, aby forma wystrzeliła. Po tak długiej przerwie miło gościć w Sosnowcu i w regionie, który jest bliski memu sercu. Oby walka się powiodła, a po ostatnim gongu ręka poszła w górę.Cały nakład sił, cała praca idzie w kierunku walki o pas mistrza świata, a docelowo chcę zmierzyć się z Dennisem Liebiedievem.

podkreślał Krzysztof Włodarczyk.

Prezydent Sosnowca nie krył swojego zadowolenia ze zbliżającego się wydarzenia.

Liczymy, że Sosnowiec będzie szczęśliwym miejscem i tutaj rozpocznie się powrót Krzysztofa Włodarczyka na szczyty. Cieszymy się z tej walki. Zabiegaliśmy też o to, aby walczył chłopak z Sosnowca, Kamil Młodziński, który wraca po przerwie spowodowanej kontuzją. Chcemy promować naszych chłopaków z Sosnowca, aby za parę lat walczyli o najwyższe cele i to dobry początek. To fantastyczna promocja dla miasta, a przede wszystkim fantastyczna chwila, aby zobaczyć tak znaną postać na hali przy Żeromskiego.

mówił prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Źródło: UM w Sosnowcu.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress